Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Що таке вакцинація та коли робити щеплення?

Вакцинація – найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Організм реагує на введену вакцину, виробляючи імунітет до хвороби.

Інструкції щодо підготовки та проведення вакцинації та терміни профілактичних щеплень визначаються Міністерством охорони здоров'я та містяться у відповідних наказах та календарі щеплень. Згідно календаря, людина отримує захист від 10 інфекцій: кашлюка, правця, дифтерії, гепатиту В, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, туберкульозу та гемофільноії інфекції. З календарем можна ознайомитись за посиланням.

Профілактичні щеплення проти кашлюка, правця, дифтерії, поліомієліту, кору та туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень, всі інші є додатковими, згідно Закону «Про захист населення від інфекційних захворювань». Людина має право відмовитись від щеплення, але варто оцінювати ризики та усвідомлювати наслідки.

Щодо наявності вакцин та отримання консультації можна звернутись до свого дільничного (сімейного лікаря). Карту медичних закладів з фільтром за напрямками та територіальним розміщенням можна знайти на Медичному порталі Києва.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]