Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як стати донором крові?

Хто може бути донором крові?

Згідно Закону «Про донорство крові» донорство крові та її компонентів – добровільний акт волевиявлення людини, що полягає у даванні крові або її компонентів для подальшого безпосереднього використання їх для лікування, виготовлення лікарських препаратів або використання у наукових дослідженнях.

Донором може бути будь-яка людина, що відповідає таким критеріям:

  • дієздатний громадянин України,

  • віком від 18 років,

  • який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань.

Особи, хворі на інфекційні хвороби, що можуть передаватися через кров, або інфіковані збудниками таких хвороб, можуть залучатися до виконання донорської функції лише у разі подальшого використання отриманих від них крові та (або) її компонентів виключно для проведення наукових досліджень, виготовлення діагностикумів та інших продуктів, що не призначаються для введення реципієнтам. Взяття крові та (або) її компонентів у донора дозволяється лише за умови, що здоров'ю донора не буде заподіяно шкоди.

Як стати донором крові?

Для того, щоб стати донором крові, слід звернутись до станції переливання крові чи центру крові, наприклад у Київський обласний центр крові чи Київський міський центр крові. Ресурси, такі як донор.юа або на сторінки благодійних фондів, містять широку базу медичних закладів, що збирають кров, а також адресні потреби по центрам крові. Також на цих ресурсах можна ознайомитись з вимогами щодо підготовки перед здачею крові.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]