Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Коли можна робити аборт?

В Україні штучне переривання вагітності дозволене за бажанням вагітної до 12 тижнів вагітності, а до 22 тижнів – за медичними показами. Порядок надання медичної допомоги за небажаної вагітності, особливі умови та деталі визначення показань до такої операції, інформація про процедуру документування містяться у Наказі МОЗ України від 24 травня 2013 р.№423.

Переривання вагітності, строк якої становить від 12 до 22 тижнів, здійснюється в акредитованих закладах охорони здоров’я, зокрема, у випадку виявлення хвороби, спричиненої ВІЛ, цукрового діабету, порушень психіки, хромосомних аномалій чи інших обставин, передбачених Постановою КМУ від 15 лютого 2006 р. №144.

Переривання небажаної вагітності за наявності підстав немедичного характеру здійснюють за заявою вагітної жінки або її законних представників (для неповнолітньої, недієздатної особи) та згідно з наданими документами, які підтверджують ці обставини. У разі виявлення у вагітної жінки медичних показань, що не зазначені в постанові, але за наявності яких продовження вагітності та пологи становлять загрозу для її здоров’я або життя, операція штучного переривання вагітності здійснюється на підставі висновку консиліуму лікарів.

У випадку виникнення невідкладних станів (маткова кровотеча тощо) медична допомога надається за місцем звернення пацієнта. За відсутності зазначених вище підстав для переривання вагітності з 12 тижня така операція буде вважатися незаконною та тягти за собою кримінальну відповідальність. 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]