Як зробити щеплення дитині?
Вакцинація – найефективніший метод захисту від інфекційних захворювань, що створює в організмі імунітет проти хвороби. Це не є гарантією захисту від ураження, але набагато знижує ризики та запобігає ускладненням. Незалежно від того, чи проводиться вакцинація згідно календаря чи за індивідуальним графіком, порядок та інтервали між щепленнями визначаються згідно зафіксованих законодавчо нормативів і чітко прописані в календарі профілактичних щеплень. Консультацію з приводу термінів та умов проведення вакцинаціі, про обов'язкові та факультативні вакцинації можна отримати у свого дільничого (сімейного) лікаря.
Коли не можна робити щеплення дитині?
Щеплення проводиться лише здоровій дитині у відповідних умовах кабінету медичного закладу лише кваліфікованим персоналом та після огляду у присутності батьків чи представників. Згідно «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень», вакцинація проводиться у кабінеті щеплень після огляду при температурі не нижче 20 градусів за Цельсієм в присутності батьків/представників дитини/медичного працівника закладу освіти лікарем, фельдшером чи молодшим спеціалістом з медичною освітою.
До огляду входить збирання анамнезу життя з урахуванням тривалості та тяжкості перебігу перенесених гострих захворювань, оцінка реакції на попередні щеплення та перебігу поствакцинального періоду; термометрія; огляд шкіри, слизових оболонок кон’юнктиви очей, порожнини рота, аускультація; у разі необхідності – клінічне обстеження.
Якщо дитина щойно перехворіла, хворіє чи є підозра на будь-яку зміну фізичного стану (нетипова поведінка, сльозоточивість очей, порушення самопочуття, підвищення температури тіла, висипи чи будь-що, що викликає сумніви у тому, що особа здорова) – варто проінформувати лікаря, можливо відкласти дату щеплення, зробити загальний аналіз крові та сечі чи інші обстеження та аналізи для визначення безпечного періоду для вакцинації.
Які щеплення є обов'язковими?
Профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень, всі інші є додатковими, згідно Закону «Про захист населення від інфекційних захворювань», також варто пам'ятати, що людина може відмовитись від проведення щеплення, але варто оцінювати ризики та усвідомлювати наслідки.
Телефони гарячих ліній та довідкову інформацію шукайте на Медичному порталі Києва.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]