Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Заява комісії з вирішення проблемних питань по об’єктах незавершеного будівництва

У будівлі Київської міської державної адміністрації проведено чергове засідання комісії з вирішення проблемних питань по об’єктах незавершеного будівництва. На порядку денному, який був опублікований у відкритому доступі на сайті КМДА, стояли питання підключення шести житлових комплексів до інженерних мереж. Попередньо комісія КМДА запросила представників інвесторів, постачальних організацій, районних адміністрацій, профільних департаментів, СБУ та Національної поліції з тим, щоб обговорити та вирішити питання порядку денного. Представники всіх шести житлових комплексів були присутні на засіданні і брали участь у розгляді запланованих тем.

Водночас група радикально налаштованих громадян прорвалася у будівлю КМДА та здійснила кілька спроб штурму кімнати для засідань. Із метою зриву зібрання радикали влаштували сутички в коридорі, під час яких постраждали представники комісії та працівники КМДА. Протестувальники застосовували силу (причому навіть проти жінок), вигукували образи, провокували дії у відповідь, погрожували, викликали поліцію «для захисту прав» та всіма можливими способами перешкоджали роботі засідання.

Комісія з вирішення проблемних питань по об’єктах незавершеного будівництва звертає увагу на те, що це не перша спроба силового тиску з боку радикально налаштованих громадян. Члени комісії та працівники департаментів КМДА отримують постійні погрози на телефон і справедливо побоюються за своє здоров’я та життя. Метою радикально налаштованих громадян є зрив діалогу між постраждалими інвесторами та міською владою. Вони не пропонують жодного правового рішення, а вимагають грубо порушувати закон в ім’я їхніх інтересів.

Київська міська державна адміністрація створила відповідну комісію як майданчик для вирішення практичних питань інвесторів об’єктів незавершеного будівництва. І певних результатів уже досягнуто. Проведено аудит проблематики щодо кожного житлового комплексу, здійснено виїзди на об’єкти, проведено зустрічі за участю всіх організацій, які можуть допомогти інвесторам, визначено подальші кроки для остаточного вирішення проблеми.

Але звертаємо увагу на те, що більшість питань від постраждалих інвесторів не перебувають у компетенції міської влади, а спрямовані до правоохоронних органів. Натомість правоохоронні органи відмовляються брати участь у засіданнях комісії та відповідати на запитання постраждалих інвесторів про долю сплачених за житло коштів. Відсутність правових механізмів та цільового фінансування не дозволяє КМДА взяти на баланс і добудувати об’єкти незавершеного будівництва. Так звані «будинки Войцеховського» є речовими доказами у кримінальних справах. Міська влада не може ухвалювати рішення щодо означеного майна і не може забезпечити відновлення прав постраждалих інвесторів, поки не змінено законодавство. Усвідомлення того, що проблема не вирішується швидко і в одному кабінеті, вводить частину інвесторів у розпач та підігріває протестні настрої, на яких відкрито паразитують провокатори. У цих умовах робота комісії просто зривається.

Київський міський голова Віталій Кличко уже звернувся до Президента України та Прем’єр-міністра України з пропозицією правового врегулювання проблеми об’єктів незавершеного будівництва. Необхідно створити умови для кардинальної зміни ситуації та надати інструменти для допомоги постраждалим інвесторам.

Київська міська влада вживає всіх можливих правових заходів для врегулювання проблем об’єктів незавершеного будівництва. Закликаємо припинити маніпуляції, тиск та протиправні дії щодо членів комісії, представників КМДА та підприємств міста Києва. Така поведінка окремих осіб є неприпустимою у цивілізованій державі.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]