Інформація про проект
У рамках Програми ЄБРР розпочато роботу над підготовкою Плану дій «Зелене місто» для міста Києва
План стане інструментом залучення фінансування на довгостроковий розвиток міста
25 серпня 2020 року інноваційна програма ЄБРР «Зелені міста», яка минулого року привітала Київ з приєднанням до зобов’язань здійснювати зелені перетворення, разом з міськими чиновниками та консультантами розпочала роботу над Планом дій «Зелене місто» (ПДЗМ) для столиці України. Київ, друге українське місто після Львова, що приєдналось до програми загальною вартістю 1,5 мільярда євро, зобов’язався розробити свій власний адаптований до конкретних умов План дій «Зелене місто» (ПДЗМ), який сформулює унікальні рішення, що задовольнятимуть екологічні потреби міста та будуватимуть краще та більш стале майбутнє для жителів. Перший «стимулюючий» проект у секторі централізованого опалення Києва, над яким ЄБРР та міська влада співпрацюють на даний момент, закріпить фундамент для довгострокових відносин у зеленому напрямку. Фокус Програми ЄБРР «Зелені міста» дає містам головну можливість вирішити проблеми довкілля, включаючи пом'якшення кліматичних змін. Особливо це стосується міст у регіонах ЄБРР, де застаріла міська інфраструктура погіршує якість життя громадян, збільшує викиди парникових газів та заважає громадам адаптуватися до зміни клімату.
Із 2016 року програма «Зелені міста» об’єднала 42 міста, які виявили бажання модернізувати міську інфраструктуру до рівня 21го століття (Київ приєднався до програми під номером 21). В цілому Програма має намір поширитись на 100 міст, і ЄБРР допомагає кожному місту учаснику з інвестиціями в муніципальну інфраструктуру та надає їм технічну підтримку.
Стартова нарада 25 серпня на віртуальній онлайн платформі почала активний етап роботи над планом, у процесі розроблення якого місто отримає максимальну підтримку з боку міжнародної багатодисциплінарної команди досвідчених експертів з питань транспорту, теплопостачання та енергоефективності, водо- та землекористування, поводження з відходами, навколишнього середовища та цифровізації. Оскільки в центрі уваги сьогодні стає «розумна» або цифровізована міська інфраструктура, Київ - одне з перших міст, яке матиме оцінку свого потенціалу цифровізації, вбудовану у свій зелений план дій (ПДЗМ). Шляхом технічної консультаційної підтримки та в активній взаємодії з міською командою та зацікавленими сторонами команда консультантів підготує План дій (ПДЗМ) за уніфікованою міжнародною методологією, яка дозволить визначити пріоритетні вирішальні проблеми та вибрати оптимальні з точки зору реалістичноcті реалізації та можливостей фінансування рішення для розвитку міста з метою зеленішого та сталого майбутнього. Зацікавлені сторони з боку громадянського суспільства, державного та приватного сектору будуть залучатись до цього процесу протягом усього життєвого циклу проекту, починаючи з ранньої стадії збору даних до впровадження визначених дій. Представники галузевих управлінь Київської міської адміністрації та муніципальних підприємств, що надають комунальні послуги у сфері води, міського транспорту, централізованого опалення, відходів, які будуть задіяні у процесі впровадження ПДЗМ (GCAP), ознайомилися з методологією підготовки Планів дій «Зелене місто», обговорили ключові заходи, терміни та результати, ролі та відповідальності залучених сторін та домовились про наступні кроки для негайного виконання. Спираючись на найкращі практики щодо захисту навколишнього середовища, сталої та «розумної» міської інфраструктури, відповіді викликам зміни клімату та визначення зелених інвестицій, проект не лише надасть інтегровані рішення щодо екологічних проблем Києва, а й надасть суттєву підтримку реалізації його стратегічних цілей соціального та економічного розвитку з головною метою покращення здоров’я та добробуту громадян.
Стівен Фрейзер, директор проекту, директор компанії «Аткінс», яка отримала право реалізувати цей проект, отримавши перемогу на відповідному тендері, підкреслив: «Ми заручились партнерською підтримкою міжнародної компанії «Білфінгер Тебодін», яка вже давно працює в Україні на місцевому рівні з національними експертами, щоб підсилити нашу найкращу міжнародну практику та консультативні послуги з місцевими спеціалізованими знаннями, щоб Київ, шосте місто в Європі за кількістю населення, зміг стати реальним прикладом зеленого міста для усього регіону».
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]