Освітлення в Маріїнському парку
Комунальна власність територіальної громади м. Києва на електромережі зовнішнього освітлення м. Києва, виникла внаслідок передачі державою цього майна у власність м. Києва (комунальну власність) відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.11.1991р. №311 «Про розмежування державного майна України між загальнодержавною (республіканською) власністю і власністю адміністративно-територіальних одиниць (комунальною власністю)» у складі комунального підприємства електричних мереж зовнішнього освітлення м. Києва «Київміськсвітло».
Підприємство свою діяльність в частині забезпечення зовнішнього освітлення об’єктів благоустрою, що належать до комунальної власності міста Києва, а саме територій загального користування та прибудинкових територій, здійснює за рахунок коштів міського бюджету, які Підприємство одержує в межах бюджетних асигнувань відповідно до затвердженого кошторису (плану використання бюджетних коштів) на кожний бюджетний рік.
Закупівлю будівельно-монтажних робіт на об’єкті: «Капiтальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники в Маріїнському парку, ПВ-1607, ПВ-1608 в Печерському районі м. Києва» здійснено КП «Київміськсвітло» в якості Замовника за рахунок коштів спеціального фонду міського бюджету відповідно до рішення Київської міської ради «Про бюджет міста Києва на 2019 рік» від 13.12.2018 року № 416/6467 та на виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 13.03.2019 року №427 «Про капітальний ремонт об’єктів, що фінансується в 2019 році за рахунок бюджетних коштів по Департаменту транспортної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)».
Під час організації капiтального ремонту мереж зовнішнього освітлення м. Києва в Маріїнському парку (ПВ-1607, ПВ-1608) КП «Київміськсвітло» були проведені наступні процедури:
- визначення необхідних обсягів робіт із проходженням процедур державної експертизи (експертний звіт № 00-0680-19/КД);
- визначення будівельної підрядної організації згідно Закону Україні «Про публічні закупівлі» (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-08-16-000390-b);
- подачі заяви та отримання офіційного дозволу на виконання робіт з боку Державної архітектурно-будівельної інспекції України (КВ 061192800427).
Виконання будівельно-монтажних робіт на об’єкті: «Капiтальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва з заміною ртутних та натрієвих світильників на світлодіодні світильники в Маріїнському парку, ПВ-1607, ПВ-1608 в Печерському районі м. Києва» здійснив переможець відкритих торгів на умовах укладеного з ним Договору підряду №37-КР від 27.09.2019 р., а саме Товариство з обмеженою відповідальністю "БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ ТЕСЛА" (надалі - Підрядник), цінова тендерна пропозиція якого за результатами аукціону склала 18 412 962,52 (Вісімнадцять мільйонів чотириста дванадцять тисяч дев'ятсот шістдесят два грн. 52 коп.) гривень, у тому числі 20% ПДВ у сумі – 3 068 827,09 (Три мільйони шістдесят вісім тисяч вісімсот двадцять сім грн. 09 коп.) гривень.
Оплата виконаних в 2019 бюджетному році Робіт по Договору підряду №37-КР від 27.09.2019 р. здійснена в межах фактичних надходжень бюджетних коштів Замовнику, а саме лише в сумі 5 523 888,76 (П’ять мільйонів п’ятсот двадцять три тисячі вісімсот вісімдесят вісім грн. 76 коп.) гривень, у т.ч. 20% ПДВ – 920648,13 (Дев’ятсот двадцять тисяч шістсот сорок вісім грн. 13 коп.) гривень.
Бюджетну заборгованість в сумі 12 889 073,76 грн. планується погасити в межах фактичного фінансування в наступному бюджетному періоді згідно затверджених бюджетних асигнувань та плану використання бюджетних коштів.
Щодо технічного стану електромереж зовнішнього освітлення Маріїнського парку, то слід зазначити, що Маріїнський парк в м. Києві було закладено в 1874 році. Останню комплексну реконструкцію Маріїнського парку, у тому числі зовнішнього освітлення парку, було проведено в 2003 році. Акт державної приймальної комісії, затверджений розпорядженням Печерської районної у м. Києві державної адміністрації від 11.02.2004 року № 90. Закінчені реконструкцією об’єкти комунального призначення Маріїнського парку відповідно до рішення Київської міської ради від 17.03.2005 року № 143/2719 «Про зарахування до комунальної власності територіальної громади міста Києва закінчених реконструкцією об’єктів комунального призначення» були передані комунальним підприємствам Києва, у тому числі об’єкти зовнішнього освітлення були передані в господарське відання КП «Київміськсвітло» для подальшої експлуатації. Проте, металеві декоративні опори (торшери), щодо яких з’ясовується питання причин їх заміни, то вони експлуатуються принаймні з 1956 року без капітального ремонту і не входили до об’єктів реконструкції 2003 року.
Крім того, слід зазначити, що у 2004 році в Маріїнському парку розташовувалися численні намети прихильників та супротивників Помаранчевої революції, що позначилось на санітарно-технічному стані як парку в цілому, так і електромереж зовнішнього освітлення. Наприкінці 2013 та на початку 2014 року в Маріїнському парку розташовувалися супротивники ЄвроМайдану, які вели активні агресивні дії проти учасників Революції Гідності. Внаслідок масових заворушень, які відбувалися з 19.01.2014 року в м. Києві на вул. Грушевського КП «Київміськсвітло», як балансоутримувачу електромереж зовнішнього освітлення м. Києва, які розташовані на вул. Грушевського та на підходах до Маріїнського парку були нанесені значні матеріальні збитки, а саме на загальну суму 664 994,40 грн. Про факт нанесення збитків та необхідність усунення наслідків від масових заворушень, що відбувалися в м. Києві на вул. Грушевського Доповідною запискою від 21.01.2014 року № 68-01/2014 було повідомлено Виконуючого обов’язки голови КМДА Голубченка А.К. Доповідну записку КП «Київміськсвітло» було зареєстровано в КМДА 05.02.2014 року за вх. № 2890. Проте, бюджетне фінансування на ліквідацію наслідків масових заворушень в той час так і не було отримано.
Відповідно до Акта обстеження мережі зовнішнього освітлення від 27.02.2017 року, у тому числі щодо 6-ти металевих декоративних 5-ти ріжкових опор знаходяться в аварійному стані (кріплення опори до мармурової тумби та кріплення світильників зруйновано корозією, чавунне лиття в окремих місцях зруйновано і підтримується кріпленням з дроту), що позначилось не тільки на естетичному вигляді цих опор, але й на їх надійності як будівельної конструкції, що створило небезпеку для здоров’я та життя відвідувачів Маріїнського парку.
Відповідно до гранично допустимих значень дефектів і пошкоджень від корозії ДСТУ Б В.2.6-210:2016 «Оцінка технічного стану сталевих будівельних конструкцій, що експлуатуються», а саме 11.4 (корозія вирозками, в нашому випадку при обстеженні встановлено більше 2 мм) та 11.9 (щілинна корозія, в нашому випадку при обстеженні встановлено більше 2 мм), виявлені в ході обстеження дефекти і пошкодження стосуються вiдповiдальних елементiв i з'єднань металевих опор (торшерів) і відносяться до категорiї Аd, якi становлять безпосередню небезпеку для руйнування сталевої конструкції в цілому. Саме тому нашим обов’язком є забезпечити безпеку людей шляхом термінової заміни цих опор.
Отже, тривалий період експлуатації існуючої електромережі зовнішнього освітлення Маріїнського парку, у тому числі враховуючи негативні наслідки від масових заворушень, та аварійний стан металевих опор (торшерів) були підставою для закупівлі робіт з капітального ремонту електромережі зовнішнього освітлення Маріїнського парку.
Відповідно до проектно-кошторисної документації капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення м. Києва в Маріїнському парку, в Печерському районі м. Києва проведено з заміною наявних опор на паркові декоративні опори DHU-08 виробництва Іспанії.
Основна маса замінених старих опор мали пластмасову основу, і тільки частина кронштейнів була чавунного лиття.
Нові паркові опори – повністю із чавунного лиття, мають світлодіодний світильник, а також є антивандальними.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]