Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

14 грудня у столиці вшанують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

12 грудня 2017 року, 11:28

14 грудня у столиці відбудуться урочисті та меморіальні заходи з нагоди відзначення в Києві Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Затверджено відповідний план заходів.

Так, 14 грудня о 9:00 за участю керівництва держави та міста відбудеться покладання квітів до пам’ятного знаку «Воїнам Чорнобиля» та меморіального кургану «Героям Чорнобиля» на території Меморіального комплексу жертвам Чорнобильської катастрофи (просп. Миру, 16).

У загальноосвітніх навчальних і культурних закладах проводитимуться тематичні заходи для посилення уваги держави та суспільства, а також виховання шанобливого ставлення до чорнобильців та їхніх сімей.

Вшанують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і 12 грудня. У  цей день відбудеться міський захід у Київському міському Палаці ветеранів (вул. Бастіонна, 11, актова зала) за участю представників міської влади, учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Загиблих ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС вшанують хвилиною мовчання. Також у рамках заходу учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської трагедії вручать подяки Київського міського голови.

Урочисті та меморіальні заходи триватимуть і в усіх районах міста.

Довідково.

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. Внаслідок катастрофи прямого радіаційного ураження зазнала дванадцята частина території України, де постраждали 3,2 млн осіб, серед яких понад 1 млн – це діти. Небезпечний рівень радіоактивного забруднення спостерігається на площі понад 50 тис. квадратних метрів. Евакуйовані 76 населених пунктів із кількістю мешканців 116 тис. осіб.

30 листопада 1986 року було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня 1986 року в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

У 1994 році громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати день відзначення учасників ліквідації Чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Відзначення було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.

Із метою належного вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Президентом України був підписаний Указ № 945/2006 від 10 листопада 2006 року «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]