Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

26 березня відбудеться урочиста церемонія нагородження театральною премією «Київська пектораль»

23 березня 2018 року, 15:43

26 березня о 16:00 із нагоди Міжнародного дня театру відбудеться щорічна урочиста церемонія нагородження театральною премією «Київська пектораль». Про це повідомили у Департаменті культури КМДА.

На урочистостях будуть присутні відомі діячі культури і мистецтва, представники творчої громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Перед початком церемонії, о 14:00, відбудеться прес-брифінг для представників ЗМІ.

Місце проведення: Андріївський узвіз, 20-А, Київський академічний драматичний театр на Подолі.

Акредитація представників ЗМІ за тел.: (044) 278-45-87, (098) 545-13-12 або електронною адресою: [email protected], Катерина, прес-секретар театральної премії «Київська пектораль».

 

Довідково.

Міську театральну премію «Київська пектораль» засновано за ініціативи Київського міського відділення Національної спілки театральних діячів України у 1992 році, за підтримки Головного управління культури Київської міської державної адміністрації. Премія присуджується щорічно напередодні Міжнародного дня театру (27 березня) за підсумками календарного року, що минув.

Уперше «Київську пектораль» було вручено 27 березня 1993 року. Відтоді премія щорічно вручається, як правило, саме у цей день або напередодні Міжнародного дня театру.

За 24 роки існування премії понад 200 імен занесено в списки її лауреатів. Лауреатами театральної премії «Київська пектораль» свого часу стали: Богдан Ступка, Ада Роговцева, Богдан Бенюк, Анатолій Хостікоєв, Олексій Богданович, Валерія Заклунна, Євгенія Мірошниченко та багато інших видатних митців сцени.

Джерело фінансування премії – міський бюджет, а також інші надходження, отримання яких не суперечить чинному законодавству. Починаючи з 2007 року, розмір премії збільшився з 1 тис. грн до 8 тис. грн, із 2016 року розмір премії становить 15 тис. грн.

У 2016 році запроваджено нову, 17-ту номінацію, – «Спеціальна премія», яка вручається окремому театральному діячеві (митцю) або театральному колективу за особливий творчий здобуток.

Номінанти та лауреати в основних 14-ти номінаціях премії визначаються на підставі висновків експертів, яких запрошує Оргкомітет за рейтинговими пропозиціями театрів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]