Головна  →  Новини  →  21 квітня 2017, 18:04

На Деснянській водопровідній станції ліквідовано умовний виток хлору

21 квітня на Деснянській водопровідній станції структурні підрозділи «Київводоканалу» та рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій відпрацьовували взаємодію під час можливих аварійних ситуації – у рамках спеціальних навчань ліквідували умовний витік 20 кг скрапленого хлору та надали допомогу потерпілим.

«Деснянська водопровідна станція забезпечує понад 60% міста питною водою, яка повністю відповідає усім встановленим вітчизняним вимогам. Сьогодні для знезараження річкової води використовується рідкий хлор. Враховуючи хімічні властивості, його транспортування та зберігання потребує особливих умов, а також підвищеної уваги до безпеки працівників під час експлуатації споруд. Цей реагент – сильний окиснювач, легко випаровується, та у випадку витоку становить загрозу для мешканців прилеглих забудов», – розповів головний інженер Деснянської станції Владислав Столяр.

Сьогодні «Київводоканал» разом зі службам надзвичайних ситуацій цілком контролює ситуацію. Саме для цього і проводяться регулярні планові навчання. Хлорне господарство на всіх водопровідних об’єктах міста працює справно, усі процеси відбуваються безперебійно, відповідно до встановлених нормативів.

Однак потенційні ризики, пов’язані з використанням хлору, можна взагалі ліквідувати за рахунок переходу на альтернативні способи знезараження – наприклад, на гіпохлорит натрію, що виробляється з харчової солі. Окрім цілковитої безпеки у застосуванні, цей метод дає ще й більшу точність дозування.

Проект будівництва заводу на Деснянській станції розроблений і пройшов Держекспертизу. Наразі відбувається пошук можливих джерел фінансування, у тому числі опрацьовуються варіанти залучення інвесторів. Адже застосування безпечних, якісних реагентів для підготовки питної води – це вимога часу.

До речі, на об’єктах меншого масштабу проекти із заміщення хлору вже реалізуються. Так, наразі на 8-ми артезіанських водопровідних станціях «Київводоканалу» використовується гіпохлорит натрію, а на відремонтованій у 2015 році «Оболонь-2» – суміш оксидантів.

За легендою навчань на видатковому складі Деснянської станції внаслідок пошкодження переливного трубопроводу стався виток 20 кг хлору, постраждала одна особа, вітер поширює хлорну хмару на прилеглу територію. На випадок таких надзвичайних ситуацій на станції сформована та діє спеціалізована аварійно-рятувальна ланка, чиє завдання усунути наслідки аварії на території. Окрім того, цілодобово чергує воєнізований аварійно-рятувальний (гірничорятувальний) загін, повністю забезпечений технікою, протигазами, спецодягом. Відтак отримавши сигнал тривоги диспетчерська служба станції оповістила відповідні підрозділи, керівництво «Київводоканалу», райдержадміністрації та КМДА, міські служби.

Рятувальники прибули на місце події упродовж декількох хвилин. Далі відпрацьовані практичні дії: розвідка зони зараження, розшук і перенесення потерпілого у безпечне місце, його дегазація та надання первинної медичної допомоги. Для пониження концентрації парів хлору на місці витоку влаштували водяну завісу із гідрантів, переливний трубопровід відключили та встановили хомут.

 

Довідково.

Рідкий хлор використовується для знезараження річкової води на Дніпровській і Деснянській станціях водопідготовки.

 

 

 

 

 

Перейти до спискуВерсiя для друку