Завдання столичної влади – створювати та поліпшувати умови для ведення бізнесу – Геннадій Пліс
Найперше, що потрібно зробити, – це створювати і поліпшувати умови для ведення бізнесу. Про це під час VIII Національного експертного форуму «Україна: у прагненні до рівноваги» заявив перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс.
«Для початку необхідно забезпечити прості та прозорі правила. Задля цього – налагодити дерегуляцію та ефективне подолання корупції, продовжити системні реформи та зміцнити банківську систему України. На рівні Києва – затвердити новий Генеральний план розвитку Києва. Прикладом конкретного результату дій Уряду України та київської влади є те, що Україна сьогодні в рейтингу «Оподаткування 2018» (однієї зі складових дослідження Doing Business 2018) піднялася на 43 позицію зі 190 країн, якщо порівнювати з 84-м місцем за результатами в рейтингу «Оподаткування 2017», – наголосив Геннадій Пліс.
Він також нагадав, що у 2017 році Україна в рейтингу Doing Business 2018 за показником «Отримання дозволів на будівництво» покращила позицію на 100 пунктів, посівши 35 місце серед 190 країн світу. Насамперед, це відбулось завдяки затвердженню Київрадою нового спрощеного порядку та зменшення з 10% до 4% (а у 2017 році – до 2%) пайової участі забудовників у розвитку інфраструктури Києва.
Наступний крок, вважає перший заступник голови КМДА, – це підтримка розвитку пріоритетних галузей економіки. Згідно зі Стратегією розвитку України-2020 та Закону України «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць», такими галузями є ті, що спрямовані на забезпечення потреб суспільства у високотехнологічній конкурентоспроможній екологічно чистій продукції, високоякісних послугах, які реалізують державну політику щодо розвитку виробничого та експортного потенціалу, створення нових робочих місць.
Стратегією розвитку Києва до 2025 року, нова редакція якої була прийнята у липні цього року, одним із пріоритетів визначено розвиток сфер послуг (30,2% валової доданої вартості) та інноваційних галузей економіки з високою доданою вартістю – ІТ і комунікації, фармацевтика і медичні технології, комерційний трейдинг, інжиніринг і точне машинобудування, культура і туризм.
«Я впевнений, що там, де є не лише плани, але й конкретні одиниці виміру, його ефективності, будуть і результати. Ми робитимемо все для цього», – підкреслив Геннадій Пліс.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]