Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

9 липня на місці поваленого пам’ятника Леніну відкриють тимчасову інсталяцію «Населяючи тіні»

08 липня 2016 року, 15:08

У суботу, 9 липня, о 17:00 в рамках проекту Суспільна угода фонду «Ізоляція» мексиканська мисткиня Синтія Ґутьєррес відкриє тимчасову інсталяцію «Населяючи тіні» (Inhabiting Shadows) на місці поваленого памʼятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка.

За підтримки Департаменту культури і Департаменту містобудування та архітектури, інсталяція, яка діятиме до 14 липня, дасть змогу кожному піднятися сходами та зайняти порожній простір п’єдесталу на кілька хвилин. Проект Синтії Гутьєррес було обрано міжнародним журі в результаті відкритого конкурсу серед 21 заявки від художників і мистецьких колективів з різних країн світу.

Суспільна угода фонду «Ізоляція» стартувала в Києві 30 червня і триватиме до 24 серпня. В її рамках буде представлено роботи ще одинадцяти митців із десяти країн світу. Також заплановано проведення перформансів, воркшопів, лекцій і публічних дискусій із залученням громади, активістів, представників місцевого врядування щодо тимчасової інсталяції та ролі пам’ятних об’єктів. Детальну програму буде оголошено на офіційному сайті «Ізоляції»: izolyatsia.org або на сторінці фонду в Фейсбук: https://www.facebook.com/izolyatsia.

Цей проект – спроба створення дискусійного простору між мистецькою спільнотою, суспільством та владою для обговорення статусу та функціювання пам’ятних об’єктів у міському середовищі на прикладі памʼятника Леніну в Києві. Саме повалення цієї композиції у грудні 2013 року спричинило «ленінопад» у всій країні та стало символом процесу декомунізації, з приводу якого в українському суспільстві й надалі точиться полеміка.

Довідка:

«Ізоляція» – це неприбуткова недержавна платформа сучасної культури, що була заснована в Донецьку в 2010 році та переїхала до Києва в червні 2014 року після військового захоплення його території. Наразі фонд продовжує реалізовувати культурні проекти, підтримувати соціально активних митців і агентів змін у Києві, Україні та світі, а також виступає ресурсом для міжнародних кураторів, дослідників, митців та інших культурних діячів. 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]