Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

27 жовтня всіх охочих запрошують долучитися до написання Радіодиктанту національної єдності-2023

26 жовтня 2023 року, 11:43

У п’ятницю, 27 жовтня, об 11:00 відбудеться Радіодиктант національної єдності-2023 до Дня української писемності та мови. Про це повідомляє Суспільний мовник.

Цього року авторкою тексту є українська поетеса та перекладачка Катерина Калитко. Читатиме його Олексій Гнатковський – актор театру та кіно, який зіграв Івана Довбуша у фільмі «Довбуш». Назва радіодиктанту-2023 – «Дороги України».

Щоб долучитися до радіодиктанту, потрібно об 11:00 за київським часом увімкнути одну з платформ:

Текст диктанту буде опублікований 30 жовтня на сайті Українського радіо та Суспільного Культура. Організатори пропонують усім охочим відправити написаний диктант на перевірку. Для цього необхідно:

  • надіслати паперового листа за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 29 жовтня);
  • сфотографувати/відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 30 жовтня на електронну адресу [email protected]

Також 27 жовтня з 10:00 до 18:00 у Києві в Мистецькому арсеналі відбудеться форум «Українська – мова Перемоги!» в межах проєкту «Плюсуй українську». Як зазначають організатори, Всеукраїнський рух «Єдині», захід покликаний винести на загальнодержавний рівень дискусію про потребу формування єдиного україноцентричного безпечного освітньо-культурного простору у країні, сформувати концепцію розвитку української мови, а також створити «дорожню мапу» зі збереження й розвитку мови та української ідентичності.

Під час форуму відбудуться тематичні панельні дискусії, де порушать такі питання: чи можлива спільна ідентичність без спільної мови, яку роль в історії України відіграє мова, як мова впливає на безпеку, як унеможливити ментальну/культурну та мовну сепарацію від України серед тих, хто виїхав через війну тощо. Також об 11:00 учасники форуму долучаться до написання Радіодиктанту національної єдності.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]