Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Як мова впливає на безпеку: у жовтні в Києві відбудеться форум «Українська – мова Перемоги!»

05 жовтня 2023 року, 12:19

27 жовтня до Дня української писемності та мови в Києві відбудеться форум «Українська – мова Перемоги!». Про це повідомляє організатор заходу – Всеукраїнський рух «Єдині».

Мета форуму – винести на загальнодержавний рівень дискусію про потребу формування єдиного україноцентричного безпечного освітньо-культурного простору в державі, вплив мови на безпеку країни, про культурну дипломатію та важливість збереження мови спілкування серед українців, які перебувають за кордоном через повномасштабне вторгнення росії в Україну.

Форум відбудеться у форматі тематичних панельних дискусій, під час яких звучатимуть ключові питання:

  • чи можлива спільна ідентичність без спільної мови?
  • яку роль в історії України відіграє мова?
  • як впливає мова на безпеку?
  • як унеможливити ментальну / культурну та мовну сепарацію від України серед тих, хто виїхав через війну?
  • як засобами впливу культури й освіти мотивувати українців повернутися додому після Перемоги?

Серед спікерів – керівники профільних міністерств, дипломати, представники української спільноти у Відні, Чехії та Польщі, представники територіальних громад, модератори розмовних клубів Всеукраїнського руху «Єдині», лідери громадської думки та інші.

Форум триватиме в межах проєкту «Плюсуй українську» в партнерстві з Міністерством освіти і науки України та за підтримки Уповноваженого із захисту державної мови. Результатом роботи має стати створення «дорожньої мапи» зі збереження й розвитку мови та української ідентичності, яка стане вектором для спільної дії громадськості й держави.

У межах форуму «Українська – мова Перемоги!» відбудеться відзначення подяками українців, які стали «амбасадорами» мови.

Довідково.

Всеукраїнський рух «Єдині» – проєкт освітньої і психологічної підтримки в переході на українську мову, створений у квітні 2022 року за участі Ініціативи «Навчай українською» та за підтримки ГО «Українська гуманітарна платформа».

Допомогою «Єдині» у переході на українську вже скористалися понад 100 тисяч осіб, які успішно подолали і мовний, і психологічний бар’єри.

Розмовні клуби «Єдині» нині працюють у 30 містах України та за кордоном – у Любліні, Варшаві, Роттердамі, Вільнюсі, Гельсінкі, Празі й на Кіпрі, у Шотландії та інших країнах.

Із липня 2023 року Всеукраїнський рух «Єдині» розширює безоплатні розмовні клуби української мови на деокупованих і прифронтових територіях, зокрема в Харківській і Херсонській областях.

Соціальні мережі проєкту:

https://yedyni.org/;

https://www.facebook.com/yedyni;

https://instagram.com/yedyni.ruh;

https://www.tiktok.com/@yedyni.ruh.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]