Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

«Броварський ліс» оголошено ландшафтним заказником місцевого значення, а «Два брати» – ботанічною пам’яткою природи

09 листопада 2023 року, 13:43

Київрада ухвалила сьогодні рішення про оголошення ландшафтним заказником місцевого значення «Броварський ліс» – природну територію чотирьох лісових кварталів Броварського лісництва загальною площею 125 га. Про це повідомляє заступник голови КМДА зі здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

Новий статус відповідної території Броварського лісництва допоможе захистити численні види рослин і тварин, занесені до Червоної книги України та Резолюції 6 Бернської конвенції. Серед рідкісних видів флори, помічених на території ділянок, є: лілія лісова, підсніжник білосніжний, спарасис кучерявий та інші. Також при обстеженні були виявлені такі рідкісні види тварин, як мідянка звичайна, чапля велика біла, болотна черепаха європейська та інші.

Також охоронний статус отримали два дуби черешчаті віком 200 та 300 років, що ростуть на вул. Чорнобильській, 14 у Святошинському районі. Їх оголосили ботанічною пам’яткою природи місцевого значення «Два брати». Це допоможе зберегти історичну та меморіальну цінність для майбутніх поколінь.

Відповідні клопотання щодо надання спеціального статусу вищезгаданим об’єктам схвалив Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]