Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Департамент муніципальної безпеки нагадує, що за доступ до укриттів несуть персональну відповідальність посадові особи служб чи підприємств, на балансі яких знаходиться об’єкт

25 листопада 2023 року, 16:32

Переважна більшість укриттів Києва перебуває на балансі районних служб і підприємств, посадові особи яких несуть відповідальність за їхній технічний стан і доступ до них. Також вони зобов’язані реагувати на звернення громадян щодо відсутності доступу до укриттів, а також інформувати, якщо укриття тимчасово недоступне у зв’язку з ремонтом чи іншими обставинами. Про це нагадує Департамент муніципальної безпеки КМДА.

Більше того, цього року з міського бюджету районним держадміністраціям, як балансоутримувачам, виділено понад 1,8 млрд грн на ремонтні роботи в укриттях. Обрання підрядної організації, контроль за виконанням робіт здійснюють райони як розпорядники коштів.

Як інформує Департамент, місто не припиняє роботу для поліпшення стану існуючих сховищ, а також нарощення фонду захисних споруд, особливо у спальних густонаселених мікрорайонах. Відповідні доручення надані районним службам та іншим балансоутримувачам. За цей напрям відповідальні райдержадміністрації, які, відповідно, отримали кошти і супроводжують процес виконання ремонтів.

Також райони працюють над збільшенням кількості приміщень, що можуть слугувати як укриття для населення за рахунок об’єктів підземного простору. Спільно з районами та Головним управлінням ДСНС в місті Києві здійснюється нарощування фонду захисних споруд цивільного захисту.

Проведено обстеження та взято на облік паркінги нових житлових комплексів, бізнес і торговельно-розважальних центрів, що за своїми інженерними характеристиками можуть бути використані як укриття для значно більшої кількості мешканців.

Загальна кількість захисних споруд, зокрема найпростіших укриттів і подвійного призначення, в Києві на сьогодні складає понад 4 тисячі обʼєктів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]