Версія для людей із вадами зору

Департамент охорони культурної спадщини заборонив проведення будівельних робіт на Богомольця, 5

08 жовтня 2020 року, 17:37

Департамент охорони культурної спадщини КМДА направив припис щодо зупинення будь-яких будівельних робіт у будинку на вул. Богомольця, 5. Про це йдеться у приписі Департаменту.

Будинок на вул. Богомольця, 5 є пам’яткою архітектури місцевого значення, розташовується у Центральному історичному ареалі міста, у межах архітектурної охоронної зони, у межах зони регулювання забудови пам’ятки ландшафту, історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро», у межах пам’ятки археології національного значення – культурний шар району стародавнього Києва – Клов.

Спеціаліст Департаменту здійснив огляд пам’ятки і встановив, що в квартирі № 20 виконуються будівельно-ремонтні роботи.

«Власники квартири уклав охоронний договір на початку серпня поточного року, після цього Департамент своїм листом погодив реставраційну частину проєкту, однак дозвіл на виконання будь-яких робіт на пам’ятці не надавався. При цьому, роботи можуть проводитись виключно за наявності дозволу», – ідеться в повідомленні Департаменту.

Виконання робіт без дозволу є порушенням вимог пам’яткоохоронного законодавства та вимог охоронного договору, тож Департамент ОКС склав протокол та виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, яке власник сплатив. Паралельно було направлено припис із вимогами: припинити виконання будь-яких робіт та надати проміжний звіт головного архітектора проекту стосовно проведених робіт за вказаною адресою з висновками щодо їх відповідності погодженій науково-проєктній документації з відповідними підтверджуючими графічними та фотоматеріалами.

«Власник квартири надав звіт, але інформація, наведена в ньому, не відповідає фактичному стану справ щодо обсягу проведених робіт. Було проведено повторну інспекцію і виявлено, що роботи в частині приміщень пам’ятки не були припинені, а отже вимоги припису – не виконані», – зазначають у Департаменті.

Варто наголосити, що Департамент відмовив власнику квартири в наданні дозволу на проведення робіт на пам’ятці і повторно направив припис із вимогами: припинити виконання будь-яких робіт та надати до Департаменту проміжний звіт головного архітектора проєкту стосовно проведених робіт за вказаною адресою, з об’єктивними висновками щодо їх обсягу, відповідності погодженій науково-проєктній документації з власними підтверджуючими графічними та фотоматеріалами.

Таким чином, наразі будь-які роботи на пам’ятці заборонені і мають бути зупинені.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua