Версія для людей із вадами зору

Депутати мають намір звернутися до Кабміну щодо фінансування утилізації ртуті на ВАТ “Радикал”

23 червня 2016 року

Депутати мають намір звернутися до Кабміну щодо фінансування утилізації ртуті на ВАТ “Радикал”

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров'я та соціального захисту депутати підтримали проект рішення “Про звернення депутатів Київської міської ради до Кабінету Міністрів України” щодо вирішення питання демеркуризації промислового майданчика ВАТ “Радикал”.

ВАТ “Радикал” було введено в експлуатацію в 1951 році. Товариство було монополістом з виробництва деяких видів синтетичних матеріалів, зокрема пінополіуретану, бертолетової солі, гермобутилу, хімічних засобів захисту рослин. У липні 1996 року підприємство зупинили, але з порушенням виводу потужностей з експлуатації. Залишки хімічних речовин  вивезено не було, що створило складну екологічну ситуацію та загрозу здоров'ю мешканцям міста Києва.

“Визначено, що обсяг ртутєвмісних відходів, які мають бути вилучені та вивезені з території ВАТ “Радикал”, становить близько 200 тисяч тонн. Наразі є кілька варіантів здійснення демеркуризаційних робіт. Зокрема, пропонується утилізація чи захоронення всіх відходів на полігоні ТОВ “Микитртуть” або ж за межами України. Вирішити це питання за рахунок столичного кошторису неможливо — в бюджеті міста Києва на 2016 рік очікується надходження екологічного податку в сумі лише 32,6 млн грн, а тому виділення державних бюджетних асигнувань є вкрай необхідним”, — зазначила депутат Київради Ганна Сандалова, яка є суб'єктом подання даного проекту.

Мета проекту рішення надіслати звернення до Прем’єр-міністра України щодо необхідності визначення варіанту демеркуризації промислового майданчика ВАТ «Радикал» та підготовки відповідного проекту за рахунок коштів державного фонду. Його має також розглянути постійна комісія Київради з питань екологічної політики.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua