Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

До кінця вересня держава має визначитися з компенсаторами різниці в тарифах на тепло і гарячу воду, щоб не підвищувати ціни на послуги – КМДА

16 вересня 2021 року, 10:39

Питання компенсації теплопостачальним підприємствам різниці в тарифах має бути вирішене в терміновому порядку. Це дозволить не підвищувати тарифи на тепло та гарячу воду, а також у плановому режимі розпочати й провести опалювальний сезон. На цьому наголошують у Київській міській державній адміністрації.

Нагадаємо, що в лютому 2021 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води між Кабінетом Міністрів України та Асоціацією міст України. Відповідно до його умов, у Києві та низці українських міст не відбулося зростання тарифів на тепло та гарячу воду попри зростання затрат теплопостачальних підприємств, зокрема, на закупівлю природного газу. Зі свого боку, центральна влада взяла на себе зобов’язання врегулювати питання компенсації різниці в тарифах, що виникає.

На сьогодні теплопостачальні підприємства, в тому числі комунальне підприємство «Київтеплоенерго», відповідно до встановленої законодавством процедури, провели розрахунок економічно обґрунтованих тарифів вартості теплової енергії та тарифів на послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання, з урахуванням актуальних витрат та вартості природного газу. Оскільки «Київтеплоенерго» досі працює за тарифами, що встановлені ще у 2019 році. За цей період зросла вартість природного газу, підвищився тариф на послуги з розподілу природного газу, підвищилась ціна електричної енергії, зросла вартість виробництва теплової енергії на ТЕЦ тощо.

Відповідно до норм чинного законодавства, за результатами розгляду розрахункових документів «Київтеплоенерго», виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) має підготувати проект розпорядження щодо економічного обґрунтованих тарифів на теплову енергію та комунальні послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води.

Однак це неможливо зробити, поки міська влада не має відповідних гарантій від держави про забезпечення дієвого механізму компенсації економічно обґрунтованих тарифів. Аби вартість послуг для киян лишилась на звичному рівні.

Враховуючи критично стислі терміни до старту опалювального сезону, консолідоване рішення треба ухвалювати негайно і в інтересах споживачів, і задля забезпечення стабільності тепло- і водопостачання.

Нагадаємо, що 8 вересня Асоціація міст України звернулася до Президента, Уряду та парламенту щодо забезпечення початку сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 років. Та запропонувала шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних із подорожчанням газу для населення та бюджетної сфери.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]