Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Доступність для відвідувачів та безпека музейних колекцій в умовах війни – спільна справа міста й держави та експертного середовища – Ганна Старостенко

04 жовтня 2023 року, 18:23

Наразі в Україні є гостра потреба у збереженні музейних фондів  та забезпеченні безбар’єрного доступу в музеях України. Адже внаслідок війни кількість людей з інвалідністю збільшується. Заходи за участі міжнародних експертів, котрі діляться власним досвідом та допомагають вітчизняним фахівцям напрацьовувати практичні рішення, як обладнати фондосховища та зробити музеї доступними для всіх людей, вкрай важливі. Про це зазначила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час онлайн-семінару «Реновація музеїв: архітектура доступності і безпеки», організованого ЮНЕСКО.

«У непростих умовах воєнного часу музейна спільнота не просто продовжує виконувати своє традиційне завдання – зберігати музейні експонати, але й шукає відповіді на нові виклики в умовах воєнного часу. Так, наразі музеї пропонують для наших ветеранів, ветеранок і всіх, хто пережив жахіття війни, проєкти з психологічної реабілітації та емоційної підтримки. Тому завдання місцевої і державної влади, міжнародних інституцій – зробити все необхідне, аби якомога більше людей змогли взяти участь у заходах, що вже проводяться в наших музейних закладах. Пошук нових рішень – це дійсно спільна справа міста й держави, вітчизняних і міжнародних фахівців», – зауважила вона.

Учасники заходу – провідні світові експерти – протягом двох днів обговорюватимуть шляхи реконструкції і будівництва безпечних фондосховищ і водночас забезпечення безбар’єрного доступу в музеях України.

Архітектори, музейні працівники, урбаністи, соціологи та спеціалісти у сфері культурної спадщини презентують тенденції в музейній архітектурі та успішний досвід реорганізації приміщень для зберігання колекцій в історичних будівлях, а також облаштування безбар’єрного простору й фізичної доступності для всіх відвідувачів.

Організатори заходу – Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Національна спілка архітекторів України, Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Захід відбувається на базі комунального закладу столиці – Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Ганна Старостенко подякувала організаторам за підтримку у збереженні культурної спадщини України під час війни. Вона також висловила сподівання, що спільними зусиллями вдасться не тільки зберегти культурне надбання українців, а й впровадити безбар’єрні рішення в музеях, зокрема й у Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]