Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Експрес-тестування на коронавірус здійснюється виключно за медичними показами – Микола Поворозник

16 березня 2020 року, 19:57

Експрес-тестування на коронавірус здійснюється виключно за медичними показами під час госпіталізації пацієнта. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час прес-брифінгу щодо введення у Києві додаткових протиепідемічних заходів та обмежень для запобігання розповсюдження коронавірусу.

«Якщо ви відчули у себе симптоми застуди, не потрібно їхати у стаціонарне відділення і вимагати у лікарів щоб вам зробили експрес-тест на коронавірус. Існує простий дієвий алгоритм, згідно з яким в першу чергу необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, бути з ним на зв’язку та дотримуватися його рекомендацій. Якщо ж вам не вдалося зв’язатися зі своїм лікарем ви можете зателефонувати 15-83 зі стаціонарного (безкоштовно) та 044-235-01-01 – із мобільного (згідно з тарифами оператора). Це цілодобова гаряча лінія «Порада лікаря за телефоном», куди також можна звернутися в разі виявлення симптомів, схожих на ознаки коронавірусу. І якщо після виконання порад сімейного лікаря у вас таки погіршилося самопочуття – викликайте швидку. Лікарі швидкої, за необхідності, доправлять вас на госпіталізацію у один з визначених медзакладів, і саме там вам зроблять експрес-тест на коронавірус», – розповів Микола Поворозник.

Він нагадав, що у столиці визначено 7 баз для госпіталізації осіб, які відповідають визначенню випадку COVID-19 (3 – для дорослих, 3 – для дітей, 1 – для вагітних): КНП «Олександрівська клінічна лікарня м. Києва», КНП «Київська міська клінічна лікарня № 4», КНП «Київська міська клінічна лікарня № 9», КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня № 1», КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня № 2», КНП «Київська міська дитяча клінічна інфекційна лікарня», Київський міський центр репродуктивної та перинатальної медицини.

«Усі ці заклади забезпечені експрес-тестами на виявлення коронавірусу. Загалом місто придбало п’ять тисяч тестів, які наразі розповсюджено у лікарні. Крім того ми очікуємо поставку ще чотирьох тисяч – для тестування крові та однієї тисячі – для тестування слини», – додав Микола Поворозник.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]