Версія для людей із вадами зору

Із початку року в «Київтеплоенерго» провели 32 перевірки та слідчі дії. Додаткову перевірку Держпродспоживслужби підприємство просить відтермінувати на період запуску тепла в місті

26 жовтня 2021 року, 15:21

Із початку 2021 року правоохоронці та контролюючі органи провели в КП «Київтеплоенерго» 32 перевірки та слідчих дії. Крім того, щодо деяких питань перевірки проводяться кілька разів різними державними органами. КП «Київтеплоенерго» співпрацює із правоохоронними органами та перевіряючими, надаючи в повному обсязі усю запитувану інформацію та документацію. Однак, із огляду на обсяги робіт та завантаженість персоналу підприємства через епідеміологічну ситуацію, початок опалювального сезону в Києві, газову кризу, яка дестабілізувала усю галузь теплопостачання, підприємство наполягає на узгодженості проведення перевірок.

КП «Київтеплоенерго» повідомляє, що вже місяць на підприємстві триває перевірка Держаудитслужби щодо ефективності діяльності підприємства за період 01.01.2018 до 30.06.2021. У перевірці бере участь безпрецедентна кількість перевіряючих – 31 аудитор із різних регіонів України та 2 аудитори Київаудиту КМДА, на термін проведення перевірки 4 місяці. При цьому комунальне підприємство надає всю наявну запитувану документацію та всебічно сприяє проведенню перевірок.

Ініціатива із залучення до перевірки додаткових перевіряючих із Держпродспоживслужби належить Держаудитслужбі, а її мотивація – підвищення тарифів. Однак загальновідомо, що тарифи «Київтеплоенерго» для населення не підвищувалися. Дійсні тарифи для населення є незмінними вже понад 3 роки.

Також суперечливою в намірах аудиторів є та обставина, що саме Держаудитслужба за 2019 рік уже провела ревізію фінансово-господарської діяльності підприємства. Із того часу тарифи для населення не збільшувалися та застосовуються на рівні 2019 року.

Слід зазначити, що Держаудитслужбі надається доступ до усіх первинних матеріалів, необхідних для дослідження всієї фінансово-господарської діяльності комунального підприємства, у тому числі щодо формування тарифів. На сьогодні аудитори сформували близько 100 запитів, які надають можливість робити висновки з питань, що перевіряються, і це лише за перший із чотирьох запланованих місяців перевірки.

Крім того, заходи щодо проведення перевірки Держпродспоживслужбою та фінансовий аудит Держаудитслужбою є окремими заходами державного контролю, поєднання яких не передбачено законодавством. Підприємство наполягає на поетапності проведення перевірок органами державної влади, а також чіткому дотриманні вимог законодавства та процедури проведення перевірок.

Нагадаємо, «Київтеплоенерго» забезпечує 90% потреб Києва у теплі та майже 60% – в електроенергії. В управлінні підприємства – дві потужні теплоелектроцентралі, майже 200 котелень та понад 2,7 тисячі кілометрів теплових мереж та сміттєспалювальний завод «Енергія».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua