Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ лідирує в Україні за кількістю укладених енергоефективних договорів: місто залучило 164 млн грн приватних інвестицій в енергоефективні заходи

22 липня 2020 року, 17:56

Київ має найбільше укладених енергосервісних договорів для енергомодернізації бюджетних установ міста. Зокрема, із 330 енергосервісних договорів (ЕСКО), що працюють в Україні, 135 – укладені в Києві. Про це сьогодні повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час презентації втіленого проекту термосанації багатоповерхового будинку на вулиці Братиславській у Деснянському районі столиці.

Він зауважив, що впровадження енергоефективних договорів – відносно нова, але дієва практика. Приватні інвестиції залучаються в енергоефективні заходи, і свої кошти інвестор повертає за рахунок отриманої економії на енергоносіях.

«Завдяки укладеним 135 ЕСКО-договорам в енергоефективність міста вдалося залучити 164 млн грн приватних інвестицій», – пояснив Петро Пантелеєв.

Він також повідомив, що місто активно впроваджує програми співфінансування у житловому фонді та здійснює відшкодування коштів мешканцям у рамках урядової програми «теплі кредити». Київ відшкодовує 30%, а держава, у свою чергу, – 40% суми кредиту, отриманої ОСББ/ЖБК на проведення загальнобудинкових робіт.

«Сьогодні майже 200 столичних ОСББ та ЖБК скористалися теплими кредитами для здійснення енергоефективних заходів. Місто відшкодувало мешканцям понад 37 млн грн. Уже цього року п’ять міських ОСББ і ЖБК, скориставшись кредитними коштами програми, провели термомодернізацію будинкових систем опалення, утеплення зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, дахів, фундаментів», – зауважив Петро Пантелеєв.

Програма дає змогу будинкам ОСББ та ЖБК взяти кредит у державних банках для проведення термомодернізації. Мова йде про встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміну вікон та дверей, ремонт та утеплення покрівлі й фасаду, заміну освітлення на енергозберігаюче тощо.

Також він наголосив, що комплекс таких енергоефективних заходів значно зменшує комунальні платежі. Погодне регулювання, утеплені стіни й покрівлі, замінені двері й вікна на 50-60% зменшують рахунки за тепло. Тому енергоефективні програми для міської влади – це безумовний пріоритет.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]