Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київ впроваджує інклюзивну освіту в галузі мистецтва 

16 січня 2020 року, 15:51

Департамент культури КМДА ініціював розвиток інклюзивної освіти в галузі «Музичне мистецтво». Так, наразі сформовано та затверджено освітню програму для дітей із інвалідністю для сучасних мистецьких шкіл Києва, яка спрямована на адаптацію. Про це повідомили у Департаменті.

«Увага до інклюзивної мистецької освіти є неабияк важливим фактором на етапі соціалізації дітей у суспільстві. Головним чинником тут виступає індивідуальний підхід до кожного учня. Наше завдання – це максимальне полегшення процесу навчання для дітей, які потребують нашої уваги», – зазначила директорка Департаменту культури Діана Попова.

Нова освітня програма враховує інтереси та потреби учнів, зорієнтована на допомогу інтеграції в інші сфери життя, а також спрямована на покращення здоров’я засобами музичної терапії.

Важливим і є те, що система оцінювання перших-других років навчання є вербальною, а на третьому-четвертому – бальною, з огляду на психофізіологічний стан дитини. Рекомендованою є заохочувальна система.

З огляду на впровадження нової освітньої програми, вчителями мистецьких шкіл проводяться відкриті уроки для дітей з інвалідністю. Зокрема, 24 січня об 11:00 відбудеться відкритий урок з теми: «Особливості навчання дітей з вадами зору нотною системою Брайля» у Дитячій музичній школі № 9 та 27 січня об 11:00 – у Дитячій музичній школі № 39 за темами: «Особливості підготовки до концертного виступу учня-акордеоніста», «Робота над концертним виконанням творів з ансамблем бандуристів».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]