Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада має намір звернутися до парламенту і Кабміну щодо диференціації оплати праці медпрацівників

21 лютого 2018 року

Київрада має намір звернутися до парламенту і Кабміну щодо диференціації оплати праці медпрацівників

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту депутати погодили звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я щодо диференціації оплати праці медичних працівників.

Як зазначається у тексті звернення, у депутатів Київради викликає занепокоєння недостатній обсяг фінансування сфери охорони здоров’я та відсутність оптимальної диференціації заробітної плати кваліфікованих медичних працівників. Все це призводить до відтоку медперсоналу до країн Європейського Союзу.

“На 2018 рік витрати на охорону здоров'я складають 3,5% від ВВП, що не відповідає ні реальним потребам галузі, ні рівню фінансування визначеному ВООЗ (7% від ВВП). Попри збільшення питомої ваги видатків на оплату праці медичних працівників у загальному бюджеті, зростання середньої заробітної плати в охороні здоров’я відбувається вкрай повільно. Медичні працівники  заслуговують на більше. Ще одна проблема — укомплектованість лікарями складає близько 76%, третина працюючих —  пенсійного віку. Ніхто не захоче працювати в українських медичних закладах, де низькі зарплати та ще й виникають проблеми із їх виплатами”, - зазначила співавтор відповідного звернення, депутат Київради Ганна Свириденко.

Велике занепокоєння на місцях також викликає наступне: у разі надання цілодобової медичної допомоги раніше у разі відпустки медпрацівника або лікарняного, інший персонал розподіляв між собою ці години та отримував додаткову зарплату. А сьогодні ці години входять у мінімальну заробітну плату. Санітарки та медичні сестри масово відмовляються виходити на роботу за своїх колег, які відсутні. Тому у Київраді пропонують підвищити на два тарифних розряди посадові оклади медичних працівників.

Відповідний проект рішення також мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]