Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада прийняла за основу рішення про відновлення райрад в Києві

02 червня 2015 року

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати прийняли за основу рішення “Про управління районами міста Києва”.
Згідно рішенню перші вибори в районні ради повинні бути призначені разом із наступними черговими виборами до місцевих рад.
Проте, виникла дискусія щодо повноважень райрад, кількості депутатів в них (рішенням пропонувалося затвердити кількість на рівні 46-54 депутатів, в залежності від району, проте більшість депутатів виступали за скорочення цієї цифри до 20-25) та механізму обрання депутатів райрад.
В свою чергу, заступник міського голови-секретар Київради Олексій Резніков зазначив, що в комітетах Верховної Ради розглядаються п'ять законопроектів щодо відновлення/створення райрад в м. Києві, і саме на парламентському рівні може бути вирішено питання про формат виборів та чисельність депутатів в районних радах. "Моя особиста позиція, яку я неодноразово висловлював: вибори в райради мають проходити виключно за мажоритарною основою, а кількість депутатів не має перевищувати 20-25 депутатів, в залежності від чисельності населення в районі", - каже Олексій Резніков.
Окрім того, не визначені обсяги фінансування витрат з міського бюджету на процедуру відновлення та виборів в райради.
На доопрацювання проекту рішення профільній комісії — з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків, відведено 2 місяці. Проте, за словами доповідача й голови комісії Олександра Бродського, комісія зробить це значно швидше.
Рішення буде доопрацьовано й винесене на голосування в цілому.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]