Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада пропонуватиме парламенту заборонити працівникам кримінальної поліції охороняти масові заходи

06 березня 2019 року

Київрада пропонуватиме парламенту заборонити працівникам кримінальної поліції охороняти масові заходи

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зав’язків депутати погодили проект рішення, який передбачає звернення до Верховної ради України щодо заборони залучення працівників кримінальної поліції та органів досудового розслідування НПУ до забезпечення публічної безпеки та порядку під час проведення масових заходів.

Як зазначається у тексті відповідного звернення, в Україні склалася ситуація, коли через дефіцит кадрів чи політичні обставини, працівники структурних підрозділів поліції з високою кваліфікацією вимушено залучаються до служби з набагато меншими кваліфікаційними вимогами. Зокрема для забезпечення публічної безпеки і порядку під час проведення масових заходів. Від виконання функціональних обов'язків, відповідно до посадових інструкцій, таке «залучення» їх не звільняє.

«Життя в столиці має свою специфіку – кияни живуть в центрі політичних, культурних, спортивних подій. Тільки протягом 2018 року відбулося 3 000 громадських заходів, мітингів, акцій, де правопорядок забезпечували 230 000 правоохоронців. Безперечно, публічна безпека вкрай важлива, але не будемо забувати про виконання профільних функцій поліції, за якими стоять реальні правопорушення проти реальних жителів міста. 
Керівництво Нацполіції неодноразово зауважувало на неукомплектованість штату співробітників, що тем не менш, не заважає залучати висококваліфіковані кадри - працівників кримінальної поліції та органів досудового розслідування до охорони політичних акцій або спортивних заходів, замість розслідування злочинів», - зазначив ініціатор проекту рішення, депутат Київради Олександр Пабат.

За його словами, таким чином, спостерігається неефективне і недоцільне використання робочого часу кваліфікованих співробітників Національної поліції. Окрім того відбувається посилення навантаження, погіршення умов професійного росту і зменшення часу на виконання основних функціональних обов'язків. Все це врешті призводить до погіршення криміногенної ситуації в країні в цілому.

Проект рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]