Версія для людей із вадами зору

Київрада закликала парламент і уряд підтримати освітян столиці

14 листопада 2019 року

Київрада закликала парламент і уряд підтримати освітян столиці

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати звернулися до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України із закликом забезпечити соціальні гарантії працівникам галузі «Освіта».

Державний бюджет на 2020 рік не передбачає зростання соціальних стандартів та підвищення заробітної плати педагогічним працівникам закладів освіти – наголошують депутати Київради.

«Загальний обсяг видатків на освіту у 2020 році прогнозується у розмірі 5,6% ВВП. На жаль, це віддзеркалення залишкового принципу фінансування освітян: замість виконання ст. 61 Закону України «Про освіту» щодо збільшення посадових окладів педагогічних та науково-педагогічних працівників пропонується підвищити її розмір лише на 9%, тобто фактично на рівень інфляції», - зазначила ініціатор проекту рішення, депутат Київради Ганна Старостенко.

За її словами, окрім того, освітня субвенція передбачена не в повному обсязі. Зокрема, Києву доведено 4 млрд. грн. при реальній потребі у 6 млрд. Не враховано видатки на встановлення посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні 2,5 прожиткових мінімумів.

«Окрім того, викликають занепокоєння пропозиції деяких народних депутатів скасувати доплати за деякі види педагогічної діяльності при збільшенні навантаження на освітян. Така політика призведе до ще більшого відтоку працівників із закладів освіти. Саме тому ми сьогодні закликаємо державу на належному рівні профінансувати столичних освітян», - наголосила Ганна Старостенко.

Рішення підтримали 83 депутати Київради.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua