Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київрада затвердила договір гарантій та погодження кредитного договору з Європейським банком реконструкції та розвитку для отримання 140 млн євро на модернізацію теплоенергетичного комплексу міста

23 червня 2022 року, 14:08

Сьогодні Київрада прийняла рішення, яким затверджується договір гарантії та погоджується кредитний договір. Відповідне рішення підтримали 74 депутати всіх фракцій.

Ухвалення рішення фактично є початком безпосереднього залучення комунальним підприємством «Київтеплоенерго» кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) у розмірі 140 млн євро на модернізацію системи теплопостачання в Києві. Це є завершальним етапом формування пакету необхідної документації для старту реалізації проекту. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Зазначимо, 2 вересня 2021 року на ТЕЦ-5 була підписана кредитна угода про залучення кредитних коштів на модернізацію столичного енергокомплексу між «Київтеплоенерго» та ЄБРР. Угода передбачає залучення в розмірі 140 млн євро міжнародного фінансування заходів із модернізації централізованого теплопостачання Києва. Це дозволить впровадити сучасні підходи і технології у столичну систему централізованого теплопостачання, яка входить до трійки найбільших у Європі.

У рамках запланованих проектів буде виконане встановлення на ТЕЦ-6 нових енергоблоків та теплового акумулятора. На ТЕЦ-5 планується встановлення конденсаційного економайзера, що використовуватиме залишкову енергію димових газів (скидне тепло) для забезпечення опаленням столичних будинків. Буде здійснена реконструкція неефективних котелень, що також дозволить знизити викиди парникових газів.

Проектом передбачено встановлення нової системи моніторингу та диспетчеризації (SCADA). Це єдина система контролю та збору даних, яка в режимі реального часу аналізуватиме та контролюватиме роботу всього енергокомплексу і відстежуватиме його виробничі показники.

«Ці вкрай важливі технічні проекти націлені на підвищення енергоефективності, економію природного газу, електроенергії та води. Але найголовніше, що впровадження масштабних проектів модернізації дозволить покращити якість і надійність послуг для киян. Переконаний, що цей проект буде вагомим кроком до здобуття енергетичної безпеки нашого міста та країни в цілому», – сказав Петро Пантелеєв.

Нагадаємо, що Угода та кредитний договір виконуються в рамках Меморандуму між муніципалітетом Києва, ЄБРР, Міжнародною фінансовою корпорацією та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) щодо співробітництва у сфері модернізації та розвитку теплоенергетичного комплексу столиці. Це стало початком міжнародної співпраці у напрямку масштабної модернізації теплової інфраструктури Києва.

Теплоенергетичний комплекс Києва, роботу якого забезпечує комунальне підприємство «Київтеплоенерго», – це понад 2,7 тис. км тепломереж, потужні ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, а також майже 200 теплоджерел (станцій теплопостачання і котелень).

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]