Версія для людей із вадами зору

Київрада звернулася до парламенту та уряду щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади міста Києва

12 листопада 2019 року, 13:08

Депутати Київради підтримали проект рішення за поданням міського голови Віталія Кличка «Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади міста Києва». За таке рішення проголосували 82 депутати.

«Сьогодні Київрада в порядку невідкладності повинна ухвалити проект рішення за поданням міського голови. «Про звернення Київської міської ради до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади міста Києва». Про що йдеться? Про те, чи буде столиця надалі розвиватися. Чи достатньо забезпечуватимуть себе інші міста України?» – сказав Віталій Кличко.

Він пояснив, що сьогодні замість обіцяної децентралізації, територіальні громади отримують зменшення дохідних джерел місцевих бюджетів і централізацію в багатьох питаннях місцевого розвитку. На місцеві бюджети перекладають тягар державних соціальних гарантій, який витягнути самотужки багатьом містам і селищам – нереально.

Так, поданий урядом проект Держбюджету на 2020 рік суттєво зменшує доходи місцевого самоврядування. При тому, що протягом останніх років значно збільшені повноваження та сфери відповідальності територіальних громад.

«Передбачений у Держбюджеті фінансовий ресурс – субвенції, дотації – місцевим бюджетам не дозволить органам місцевого самоврядування належно виконувати власні та делеговані повноваження. А це відобразиться на людях, перш за все! Зокрема, у сфері охорони здоров’я, освіти, соціального захисту», – наголосив мер Києва.

Він нагадав, що в проекті Держбюджету на 2020 рік:

− не підтримано норму щодо зарахування частини акцизного податку на пальне до дохідної частини місцевих бюджетів;

− не встановлено розмір освітньої субвенції на 2020 рік в обсязі 105 млрд грн, що врахує підвищення заробітної плати педагогічним працівникам. А також – компенсацію з держбюджету в розмірі 14,6 млрд грн на підвищення зарплати педагогічним працівникам дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти, тренерів дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

− не спрямовано і 20% коштів дорожньої субвенції до бюджетів міста Києва, міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад;

− не забезпечено оплату з Державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема, пільг на проїзд та послуги зв’язку.

Також не вирішене питання перерахування коштів субвенції місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток окремих територій, передбаченої у Держбюджеті на 2019 рік, та перехідних залишків з 2018 року.

«Усіх цих коштів громади не отримають, якщо буде ухвалений Держбюджет у такому вигляді! Я звертався і до народних депутатів, і до Міністерства фінансів та прем’єр-міністра. Але поки нас не почули. Тому, переконаний, Київрада має направити звернення до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо фінансового забезпечення потреб територіальної громади столиці. Це треба зробити невідкладно!» – підкреслив Віталій Кличко.

За словами мера, подібні звернення цими днями ухвалюють міські ради в багатьох містах України.

«Ми повинні відстояти право столиці, право міст і селищ України розвиватися і забезпечувати комфорт та безпеку мешканців. Адже нам треба оновлювати інфраструктуру, будувати школи та садки, ремонтувати дороги, забезпечувати соціальні гарантії та стандарти», – наголосив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua