Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

«Київтеплоенерго» будує сучасну систему диспетчерського управління столичної енергетики

02 жовтня 2020 року, 14:03

Більше тисячі об’єктів енергетики Києва будуть об’єднані в єдину систему диспетчерського управління та збору даних (SCADA – англ. Supervisory Control And Data Acquisition). Автоматизація усіх процесів управління та створення єдиного інформаційного поля означає підвищення якості та надійності енергопостачання столиці, а також рівня її кіберзахисту. Про це повідомляє КП «Київтеплоенерго».

До опалювального сезону 2020/2021 комунальне підприємство інтегрувало SCADA електричної частини ТЕЦ-5 та системи хімічної водоочистки. Продовжується робота з підключення на ТЕЦ-5: вже зараз окремі функції SCADA впроваджені на усіх енергоблоках.

На ТЕЦ-6 SCADA запрацювала у повному обсязі на енергоблоці № 1. Частково система працює і на енергоблоці № 2: вже зараз вона фіксує та реєструє аварійні ситуації, забезпечує моніторинг температурного контролю на генераторі та на водогрійному котлі № 6. У подальших планах – повне оснащення такою системою блоку № 2 та створення загальностанційної автоматизованої системи управління технологічними процесами на ТЕЦ-6.

Поступово єдиною диспетчерською системою програмного комплексу SCADA буде об’єднане технологічне обладнання усіх енергооб’єктів Києва, які знаходяться в управлінні «Київтеплоенерго». Загалом їх більше тисячі: це дві потужні столичні ТЕЦ, які забезпечують Київ теплом та електроенергією, близько 200 котелень, 21 насосна станція, теплові павільйони і пункти тощо.

Впровадження SCADA супроводжується наповненням даними геоінформаційної системи Києва.

«Ми реалізуємо великий проект автоматизації усього управління столичною енергетикою. Це наша відповідь сучасним викликам, які стоять перед всією українською енергетикою. Епоха «ручного управління» в енергетиці вже закінчилась, межа між IT-технологіями в чистому вигляді та процесами управління сталим енергозабезпеченням зникла. Сучасна енергетика — це високотехнологічна галузь, ідеально керована система, яка миттєво реагує на будь-які відхилення в роботі обладнання і також миттєво надає усю необхідну інформацію про їх усунення, є одним із найбільш ефективним індикатором кіберзагроз. Усі ці чинники є запорукою сталого та надійного енергопостачання усієї столиці і кожного киянина», – зазначив директор КП «Київтеплоенерго» Вячеслав Бінд.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]