Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Марина Соловйова: Маємо зробити все можливе, щоб зберегти якомога більше пам’яток

17 жовтня 2023 року, 16:21

Фахівці Департаменту охорони культурної спадщини опрацьовують всі можливі законні шляхи, щоб зупинити руйнування старовинної будівлі на вул. Хрещатик, 48. Про це зазначила директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

«Напевно, більшість киян під час прогулянки центром проходять повз цей будинок. Він майже навпроти Бессарабського ринку. Ще в серпні 2020 року власнику будинку було вручено припис. Власника також вже штрафували – постанова про накладання фінансових санкцій на суму 341 700 грн., які не сплачені та стягуються в судовому порядку. Крім того, повторний припис №505/п від 26.01.2022 було надано після відновлення робіт із розбору будинку. Законні вимоги власником ігнорувалися, тому в серпні 2023-го до Шевченківського районного управління поліції направлено заяву», – прокоментувала Марина Соловйова.

Разом із тим, вчора, 17 жовтня, після відновлення робіт на будівлі на місце оперативно виїхав інспектор Департаменту, де зафіксував початок робіт ззовні будинку. Наразі власнику направлено припис із вимогою негайно надати доступ до пам’ятки для ретельного внутрішнього огляду.

Окрім того, активні громадяни написали заяву в поліцію.

Нагадуємо, столична влада з 2019 року вимагає від Верховної Ради ухвалити в другому читанні законопроєкт № 0895, який дозволить місцевій владі примусово викупати у безвідповідальних приватних власників, повертати у власність громади памʼятки архітектури, старовинні приміщення, які власники належно не утримують, що призводить до їх руйнування.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]