Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Міська влада нагадує про важливість вакцинації домашніх тварин від сказу

15 листопада 2023 року, 16:16

Сказ – це гостре інфекційне захворювання, що досить агресивно уражає центральну нервову систему і в деяких випадках має летальні наслідки для інфікованого. Заразитися сказом людина може через укуси хворої тварини, а також якщо її слина потрапить на свіжу рану, подряпину чи слизову оболонку людини.

В інфікованого перші симптоми з’являються від одного до трьох місяців, коли захворювання вже неможливо вилікувати. Тому після укусів чи подряпин необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря, щоб ввести антирабічну вакцину.

Якщо немає можливості миттєво дістатися до медичного закладу, потрібно ретельно промити рану з милом протягом щонайменше 15 хв та обробити краї рани 70%-м спиртом або 5%-м розчином йоду. Це допоможе нейтралізувати вірус. Після цього також потрібно негайно звернутися за медичною допомогою.

Із початку 2023 року в Києві зареєстрували три випадки зараження сказом у людей: два в Солом’янському та один у Дарницькому районах. Як наголошують у Департаменті охорони здоров’я КМДА, мінімізувати ризики зараження може регулярна вакцинація свійських тварин та максимальне уникнення контактів із дикими або тваринами, про наявність щеплень у яких вам невідомо.

Для запобігання розповсюдження вірусу сказу на території столиці КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» проводить вакцинації безпритульних та домашніх тварин. Так, за січень-жовтень 2023 року фахівці підприємства вакцинували від сказу вже близько 8,5 тисяч тварин.

Держпродспоживслужба в межах реалізації підходу «Єдине здоров’я» за результатами конференції щодо сказу в Україні «Співпрацюй, навчайся, ліквідуй!» створила брошуру «Хочеш мати друга? Будь другом!». Це допоможе зменшити ризики зараження сказом та зробити спілкування дітей із тваринами більш безпечним. Завантажити брошуру з рекомендаціями щодо догляду за домашніми тваринами та правилами безпечного поводження з ними можна нижче.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]