Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Міська влада постійно контролює питання забезпечення киян, хворих на фенілкетонурію, лікувальним харчуванням – Микола Поворозник

13 червня 2016 року, 15:57

Забезпечення хворих на фенілкетонурію киян лікувальним харчуванням знаходиться під постійним контролем міської влади. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Микола Поворозник.

«Наразі, в ситуації, коли централізованими поставками з МОЗ України у 2016 році для хворих на ФКУ передбачено близько 2 млн грн. київська міська влада на цю потребу виділила 23 млн грн. Цього вистачить для повного та безперебійного забезпечення хворих на фенілкетонурію дітей та дорослих протягом 2016 року», – розповів Микола Поворозник.

З його слів, за результатом проведених конкурсних торгів Департаментом охорони здоров’я вже укладено договори на постачання продуктів лікувального харчування для хворих на фенілкетонурію на загальну суму 5428,7 тис. грн. Ідеться про такі амінокислотні суміші як PKU-Anamix, PKU – 2 prima, Р-АМ 2, Р-АМ 1. Разом з тим залишається дві позиції, із закупівлею яких наразі виникли проблеми. Йдеться про лікувальне харчування МД міл ФКУ та PKU – 2 secunda.

Як повідомив Микола Поворозник, це пов’язано з причинами, що не залежать від Департаменту охорони здоров’я.

Так, попередні конкурсні торги на закупівлю МД міл ФКУ, або еквівалент, відмінені відповідно до ч.1 ст.30 Закону України «Про здійснення державних закупівель», а саме: до оцінки допущено пропозиції менше, ніж двох учасників, процедуру закупівлі вказаного лікувального харчування для хворих на фенілкетонурію оголошено повторно. Запланована дата розкриття пропозицій конкурсних торгів – 05.07.2016.

Щодо суміші PKU – 2 secunda, то компанія-постачальник, яка була визначена переможцем конкурсних торгів, не виконала свої зобов’язання, підтверджені документально, пояснюючи це зміною маркетингової політики фірмою-виробником.

«Дійсно, виробник «Nutricia SIA» проінформував ДОЗ лише наприкінці травня, що відтепер продукт PKU – 2 secunda буде замінено оновленою версією під назвою PKU Nutri 3 Concentrated», – сказав Микола Поворозник, коментуючи ситуацію, що склалася.

Наразі, за його словами, у Департаменті охорони здоров’я вживаються невідкладні заходи щодо підтвердження можливостей, у рамках законодавчого поля, застосування оновленого продукту для дорослих та дітей певної вікової групи.

«Водночас, із метою нівелювання дефіциту зазначених амінокислотних сумішей, ми доручаємо закладам охорони здоров’я скористатися можливістю закупівлі лікувального харчування через Prozorro, для чого нами передбачені відповідні кошти», – запевнив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]