Міська влада залучає громадськість до розробки додаткових механізмів збереження культурної та історичної спадщини столиці – Ганна Старостенко
Міська влада залучає громадськість до розроблення додаткових механізмів охорони збереження культурної та історичної спадщини столиці. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час круглого столу, організованому Громадською радою при КМДА.
«Останнім часом відбуваються кричущі випадки руйнування цінних історичних будівель у Києві. Наразі місцева влада не має достатньо інструментів для вирішення цього важливого питання. Тож ми ініціюємо внесення змін у чинне законодавство. А також залучаємо представників громадськості до розроблення додаткових механізмів збереження культурної спадщини в столиці», – зазначила Ганна Старостенко.
Під час круглого столу представники столичної влади та експертного середовища проаналізували наявні правові й економічні механізми захисту культурної спадщини. Також говорили про важливість взаємодії між місцевою владою, центральними органами та культурними установами. Крім того, йшлося про залучення громадськості та використання сучасних технологій для контролю за станом об’єктів культурної спадщини та цінної історичної забудови.
Напрацьовані пропозиції від громадськості будуть використані робочою групою з розробки додаткових механізмів захисту об’єктів культурної спадщини, що була створена розпорядженням міського голови Віталія Кличка 6 серпня цього року.
Нагадаємо, що на початку серпня у Верховній Раді України зареєстрували два законопроєкти, до розроблення яких був залучений Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Йдеться про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» та інших законів щодо вдосконалення механізмів захисту культурної спадщини та відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини, а також про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про охорону культурної спадщини. За словами Ганни Старостенко, прийняття цих законопроєктів надасть громадам реальні важелі впливу на недоброчесних власників об’єктів культурної спадщини, котрі знищують або доводять пам’ятки та цінні історичні будівлі до руйнації.
Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]