Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

МВЦ «Музей історії Києва» презентував масштабний мистецький проєкт сучасного живопису і скульптури «Пробудження» (+фото)

04 березня 2023 року, 12:23

Музейно-виставковий центр Музею історіі‌ міста Києва презентував масштабний мистецький проєкт сучасного живопису і скульптури «Пробудження». Про це повідомила заступниця голови Київської міської адміністрації Ганна Старостенко.

«Назва цієї колективної виставки – дуже символічна, адже пробуджуючись від сну, після зими чи важкого емоційного періоду, ми відроджуємо у собі жагу до життя та сподівання на краще. Це ті емоції, яких сьогодні усім бракує, а дарувати їх – спосіб, у який культурні інституції теж ведуть свою боротьбу та не дають ворогу жодних шансів на культурному фронті, сповнюють віри, надії та сподівань, які ми покладаємо на українських захисників», – зазначила Ганна Старостенко.

Кураторка виставки Варвара Сухенко та митці прагнуть подарувати  радість і надію. За допомогою фарб, кераміки, дерева, сучасні українські митці демонструють світлу сторону життя, його сенс, необхідність радіти простим та часто непомітним речам – запаху першоі‌ трави, квітці, яка розцвіла після морозної зими, привітному погляду перехожого чи обіймам коханих і близьких. Усе це вчергове утверджує нас також у вірі в Перемогу та волю і‌і‌ здобути.

«Найтемніша та найдовша ніч скоро буде позаду, а попереду на нас чекає яскравий світанок! І за це ми не втомлюємось дякувати Зброи‌ним силам Украі‌ни, які боронять нашу державу, домівки та людей. Навесні, коли як ніколи хочеться дихати на повні груди і вірити у краще, попри усі труднощі, Музеи‌ історіі‌ міста Києва реалізує масштабний виставковий проєкт. Переконана, що виставка «Пробудження» стане острівцем спокою та гармоніі‌, місцем для роздумів і рефлексіи‌», – зауважує генеральна директорка Музею Діана Попова.

На виставці представлено близько 50 картин і скульптур від 20 митців, де кожен твір унікальним чином відтворює ідею «Пробудження», а цілісне споглядання допоможе прослідкувати наскрізну тему, сповнитися позитивного настрою та естетичного задоволення.

У проєкті взяли участь сучасні украі‌нські художники: Інна Пантелемонова, Павло Македонськии‌, Наталія Петренко-Литвинова, Ігор Прокоф’єв, Ед Потапенков, Анатолій Варваров, Дмитро Зазимко, Володимир Колесников, Христина Гаи‌дамака, Яна Глазунова, Олексіи‌ Глазунов, Лідія Селянко, Олексіи‌ Іванюк, Альона Кузнєцова, Альона Бу Шдид, Тетяна Шимко, Олександр Ляпін, Анастасія Осмоловська, Мар’ян Лунів, Тетяна Русецька, Анастасія Подерв’янська, Володимир Хижинськии‌, та Олеся Дворак-Галік.

Виставка триватиме з 3 березня до 2 квітня.

Експозиція відкрита, згідно з графіком роботи музею: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні.

Каса працює з 12:00 до 18:30.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]