Версія для людей із вадами зору

На мапі Києва з’явиться провулок Сергія Параджанова

20 грудня 2016 року, 16:00

Сьогодні на пленарному засіданні депутати Київради підтримали рішення про перейменування семи вулиць і двох провулків у столиці в рамках виконання Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». За відповідне рішення проголосували 64 депутати.

Відтак, провулок Шаумяна перейменовано на провулок Сергія Параджанова (Шевченківський район), вулицю Павла Дибенка – на вулицю Сім’ї Шовкоплясів (Оболонський район), вулицю Кіквідзе – на вулицю Михайла Бойчука (Печерський район), вулицю Котовського – на вулицю Володимира Сальського (Шевченківський та Подільський райони), вулицю Павлика Морозова – на вулицю Академіка Оппокова (Оболонський район), вулицю Профінтерну – на вулицю Забайківську (Голосіївський район), вулицю Миколи Скрипника – на вулицю Миколи Лукаша (Солом’янський район), вулицю Петра Шелеста – на вулицю Миколи Плахотнюка (Деснянський район), провулок Бакинських Комісарів – на провулок Василя Сухенка (Дніпровський район).

6 жовтня поточного року зазначений проект рішення був прийнятий за основу. Сьогодні ж Київрада проголосувала за нього в цілому.

Як зауважив доповідач з питання, заступник голови КМДА Олексій Резніков, усі запропоновані до голосування перейменування пройшли процедуру громадського обговорення та були погоджені Комісією з питань найменувань і профільною комісією Київради – з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків.

Мета рішення – перейменування вулиць та провулків у місті Києві, назви яких пов’язані з комуністичним тоталітарним режимом, відновлення історичної топоніміки столиці, вшанування пам’яті видатних діячів українського народу.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua