Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Олександр Спасибко: «Міська влада планує пропонувати матеріальну допомогу сім’ям загиблих киян-учасників АТО замість землі»

16 січня 2019 року, 18:23

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати підтримали проект рішення, який передбачає надання матеріальної виплати сім’ям загиблих киян-учасників АТО замість землі. Відповідний проект рішення мають розглянути на одному із пленарних засідань Київради. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Спасибко.

За його словами, через обмежені земельні запаси органи виконавчої влади та місцевого самоврядування неспроможні задовольнити необхідні потреби в отриманні земельних ділянок. Згідно поданого на розгляд рішення, сім’ї загиблих киян-учасників АТО зможуть обирати: земля у місті, що гарантована їм державою, або ж матеріальна допомога. Передбачається виплата у розмірі 400 прожиткових мінімумів. Станом на 1 грудня 2018 року, це становило 768 тисяч гривень.

«Прийняття цього рішення дозволить створити умови для забезпечення реалізації права на першочергове відведення земельних ділянок киянам-членам сімей загиблих учасників АТО та визначити чіткий механізм компенсації за одержані чи ще не одержані ними земельні ділянки. Сьогодні у місті налічується 363 сім’ї загиблих киян-учасників АТО. 142 із цих сімей уже отримали земельні ділянки. Задовольнити законне право решти сімей для столиці вкрай складно. Тому ми пропонуємо грошову компенсацію. Більше того, не всі зі 142 сімей, які тримали ділянки, мають можливість їх облаштувати. Тому вони можуть передати землю до комунальної власності міста, а натомість отримати грошову допомогу», – сказав Олександр Спасибко.

Реалізація проекту рішення буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету міста, передбачених у Міській цільовій програмі «Турбота. Назустріч киянам» на 2019-2021 роки.

«Проект рішення підтриманий Радою ветеранів АТО при КМДА. Передбачено, що розглядати питання, пов’язані з виплатою матеріальної допомоги, буде спеціальна комісія, яка працюватиме при кожній райдержадміністрації столиці», – додав Олександр Спасибко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]