Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Організація міст всесвітньої спадщини приймає Київ як повноважного члена світової команди – Микола Поворозник

13 травня 2022 року, 16:28

Організація міст світової спадщини (OWHC) приймає Київ як повноважного члена світової команди, аби зберегти культурну спадщину України, яка через військову агресію РФ перебуває під загрозою. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Організація міст всесвітньої спадщини може допомогти у збереженні та відновленні української спадщини під час руйнівної російської агресії. Адже однією із цілей Організації є обмін інформацією і досвідом збереження та управління міською спадщиною. Це та допомога, яка зараз потрібна Києву для збереження культурного надбання міста. Водночас цінний досвід України у відновленні культурної спадщини стане у пригоді членам організації й може стати поштовхом до пошуку оперативних ініціатив зі збереження історичних надбань людства», – сказав Микола Поворозник.

Зауважимо, що серед членів OWCH великі міста-учасники, такі як: Амстердам (Королівство Нідерланди), Берлін (Федеративна Республіка Німеччина), Берн (Швейцарська Конфедерація), Варшава (Республіка Польща), Единбург (Об’єднане Королівство), Квебек (Канада), Страсбург (Французька Республіка). Також членом організації є українське місто Львів.

Довідково.

Створена у 1991 році, після Першого міжнародного симпозіуму міст всесвітньої спадщини, який пройшов у місті Квебек (Канада), Організація міст всесвітньої спадщини (OWCH) була офіційно заснована 8 вересня 1993 року у місті Фес (Марокко). Це є асоціація більш ніж 300 міст, у яких розташовані пам’ятки, внесені до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Штаб-квартира ОМВС розташована у місті Квебек (Канада).

Організація міст всесвітньої спадщини є неприбутковою, неурядовою організацією, що була створена для надання допомоги містам-членам в адаптації та покращенні методів управління, враховуючи особливі вимоги, які висуваються до об’єктів, внесених до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]