Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Пам’ятник Анні Київській встановлять у Торонто

16 листопада 2021 року, 13:58

Пам’ятник дочці князя Ярослава Мудрого Анні Ярославні, яка свого часу стала королевою Франції, встановлять у Торонто. Із такою пропозицією виступив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, перебуваючи в Торонто. Візит відбувся в рамках відзначення 30-річчя встановлення побратимських зв’язків між Києвом та Торонто.

У рамках візиту Микола Поворозник взяв участь у Toronto Global Forum, який проходив у м. Торонто 8-10 листопада 2021 р. Він також взяв участь у відзначенні 65-ліття створення Української Спілки Образотворчих Мистців Канади (Ukrainian Association of Visual Artists of Canada) та ознайомився з роботами канадських художників українського походження.

Також Микола Поворозник зустрівся із заступником мера міста Майклом Томпсоном та обговорив шляхи подальшого співробітництва між порідненими містами. Зокрема, ішлося  про обмін досвідом про розвиток бюджету участі у Торонто, короткострокові програми стажування та обмін спеціалістами для працівників сфери охорони здоров’я у питаннях боротьби з епідемією СНІДу та пандемією COVID-19.

«Після стабілізації ситуації у світі із захворюваністю на коронавірусну хворобу Київ готовий повернутися до обговорення можливості проведення днів Києва у Торонто, а також днів Торонто в Києві. Також ми готові організовувати двосторонні візити для обміну досвідом з питань розвитку економіки, торгівлі та інвестиційної діяльності», – підкреслив Микола Поворозник та принагідно запросив представників мерії Торонто взяти участь як  почесних гостей у конференції «Київ 2035. Стратегія розвитку міста», яка відбудеться 15 грудня 2021р.

У рамках візиту Микола Поворозник запропонував встановити пам’ятник дочці князя Ярослава Мудрого Анні.

«Постать Анни Київської близька для канадців, як і для українців. У свій час Анна Київська започаткувала франко-українські відносини. Наше завдання їх розвивати. Міська влада підтримує проект «Шлях королеви», у рамках якого передбачається встановлення авторських реплік пам’ятника на шляху Анни Київської до Франції та одночасне проведення низки культурно-просвітницьких заходів», – розповів Микола Поворозник та зазначив, що, окрім Торонто, встановити пам’ятник запропоновано в Монреалі.

У рамках візиту Микола Поворозник зустрівся з українською діаспорою, відвідав український суботній навчальний заклад «Рідна Школа», де передав до фонду шкільної бібліотеки книжки класичних та сучасних авторів, літературу для дітей початкових класів.

Крім того, Микола Поворозник зустрівся із керівником департаменту з питань фінансової політики міста Оттава Венді Стефансон. Під час зустрічі обговорили пріоритети формування бюджетів в умовах пандемії та перспективи співпраці Києва та Оттави.

Візит у Торонто у рамках відзначення 30-річчя встановлення побратимських зв’язків між Києвом та Торонто

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]