Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Парки та сквери доступні кожному: Київ співпрацюватиме з провідними експертами з безбар’єрності при реконструкції громадських просторів

15 березня 2024 року, 15:18

У процесі модернізації міських просторів, зокрема парків та скверів, Київ залучатиме провідних спеціалістів із питань безбар’єрності. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда під час підписання меморандуму про взаєморозуміння між Департаментом захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА та Superhumans Center.

«Громадські простори мають бути однаково доступними для всіх, зокрема і для маломобільних груп населення. Наша мета – створити середовище, де кожному жителю буде комфортно. Люди з інвалідністю, а також ті, хто проходить реабілітацію, мають без перешкод користуватися парками та скверами. Разом із провідними експертами з безбар’єрності ми працюватимемо над реконструкцією цих об’єктів, щоб забезпечити їх інклюзивність», – сказала Марина Хонда.

Зі свого боку директор Департаменту захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА Олександр Возний зазначив, що у 2024 році Київ проводитиме реконструкцію зелених зон із забезпеченням усіх вимог безбар’єрності.

«Почнемо з об’єктів, які перебувають у безпосередній близькості до медичних закладів, де проходять лікування та реабілітацію наші Захисники. Громадські простори столиці мають відповідати сучасним вимогам і стандартам. Прагнемо, завдяки експертності професіоналів із Superhumans зробити київські парки та сквери максимально комфортними для всіх», – зазначив Олександр Возний.

Підписання меморандуму відбулося в Павлівському сквері на вул. Володимира Винниченка, що біля Республіканської клінічної лікарні МОЗ України. У межах заходу проінспектували сквер на предмет врахування вимог безбар’єрності при його реконструкції. До обговорення долучилися також пацієнти Superhumans та консультанти проєкту з доступності.

«До того, як наш пацієнт потрапляє в Superhumans Center, він кілька місяців перебуває в різних лікарнях Києва, Дніпра, Харкова та Запоріжжя. Йому важливо мати змогу вийти за межі палати, зустрітися з рідними та побратимами. Саме для цього медичні заклади мусять мати комфортні та доступні території навколо та паркові зони. Це – частина відновлення пацієнта. Радіємо тому, що Київ першим заявляє про готовність облаштувати парки навколо медичних закладів, де перебувають пацієнти після поранення, та зробити їх доступними для пересування людей з інвалідністю. Команда Superhumans разом із консультантами, які допомагали зробити центр максимально доступним, рада долучитися до перебудови парків біля лікарень та прибрати бар’єри для пересування людей з інвалідністю під час відпочинку й відновлення. Віримо, що інші міста також долучаться до цієї ініціативи Києва», – сказала директорка Superhumans Center Ольга Руднєва.

Нагадуємо, що співробітники структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації пройдуть курс із безбар’єрності, який проведе громадська спілка «Ліга сильних». Навчання організовано на виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення без бар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в Києві.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]