Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Першу кабіну для безкоштовних юридичних відеоконсультацій відкрили у Святошинському районі – Дмитро Загуменний (+фото)

30 серпня 2021 року, 15:32

Наблизити безкоштовну юридичну допомогу киянам, запропонувати зручний механізм її отримання – одне з важливих завдань міської влади. Про це сьогодні, 30 серпня, зазначив керівник апарату КМДА Дмитро Загуменний під час відкриття першої в столиці кабіни для юридичних відеоконсультацій.

Кабіну встановлено у приміщенні Святошинської райдержадміністрації (проспект Перемоги, 97). У кабіні розміщено тач-скрін монітор для аудіо/відео зв’язку з юрисконсультом та камера-сканер для сканування документів. Консультації надаватимуть фахівці-юристи Контактного центру міста Києва (15-51).

«Кожен повнолітній громадянин, який потребує первинної юридичної консультації, може завітати до районної адміністрації та отримати фахову допомогу спеціаліста онлайн. При цьому ми реалізували можливість продемонструвати юристові та вивчити необхідні для консультації документи заявника через спеціальну камеру-сканер. Такі кабіни ми розташували у кожному районі міста – у приміщеннях РДА. Таким чином ми прагнемо максимально наблизити безкоштовну юридичну консультацію до киян, зробити її отримання простим та зручним для мешканців міста», – сказав Дмитро Загуменний.

За його словами, одна кабіна протягом дня може «прийняти» близько 25 осіб. Прийом відбувається у порядку живої черги. У майбутньому планується запустити електронну чергу для зручності. Кабіни працюють за графіком роботи районних адміністрацій.

При вході до адміністрації відвідувачів, які потребують юридичної допомоги, направлятимуть на консультацію до кабіни. У кожній кабінці є інструкція, де вказано номер телефону технічної підтримки на випадок виникнення будь-яких несправностей.

Варто зазначити, що безоплатна первинна правова допомога включає, зокрема, надання правової інформації; консультацій і роз’яснень із правових питань; складання заяв, скарг та інших документів правового характеру, крім документів процесуального характеру; надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації тощо.

Фахівці Контактного центру оперативно надають роз’яснення заявникам про їх права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дії чи бездіяльності посадових і службових осіб тощо. У подальшому планується розширення кола питань для надання юридичних консультацій.

Зважаючи на пандемію коронавірусної інфекції, за відповідним графіком проходитиме дезінфекція кабін для безпеки відвідувачів.

Презентація кабіни для отримання безкоштовних юридичних відеоконсультацій громадянам у Святошинському районі

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]