Версія для людей із вадами зору

Півтори тисячі пам’яток, поданих на розгляд Мінкультури, досі не внесено до Держреєстру

14 квітня 2021 року, 9:34

На розгляд Міністерства культури та інформаційної політики з 2018 року до першого кварталу 2021 року Департамент охорони культурної спадщини подав 1509 пам’яток та щойно виявлених об’єктів. За цей час у Міністерстві прийняли накази лише щодо 23 з них: 21 – занесено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, 2 – визнано такими, що не підлягають занесенню.

«Серед поданих до Мінкультури об’єктів орієнтовно 1000-1100 саме історичних будинків та садиб на кшталт нещодавно знесеного будинку Уткіна. Інша частина – пам’ятники, монументи та могили. Цікаво, що частина об’єктів із цього переліку отримала статуси пам’яток у радянські часи за рішеннями місцевої ради, коли вона ще мала відповідні повноваження. Проте Мінкультури досі не внесло ці пам’ятки до Держреєстру», – повідомив директор Департаменту охорони культурної спадщини Олександр Никоряк.

За його словами, якщо за 2018 та 2019 роки до Держреєстру потрапив хоча б 21 об’єкт, то протягом 2020 року в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА так і не побачили жодного відповідного наказу Міністерства культури.

Як наголосив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, зволікання Мінкультури із занесенням історичних будинків до Державного реєстру є прямою загрозою для їх знищення.

«Часто посадовці Мінкультури нарікають на прогалини в пам’яткоохоронному законодавстві, які, за їхніми словами, не дають повною мірою захищати пам’ятки. При цьому нічого не заважає центральному органу охорони культурної спадщини виконувати свою функцію – надавати статуси пам’ятки та, хоча б у такий спосіб, зберігати об’єкти від знищення. Ще у 2018 році Департаментом охорони культурної спадщини було розроблено та передано до Верховної Ради проєкт закону № 8202, який передбачав збільшення штрафів за руйнацію пам’яток, можливість примусового викупу пам’ятки саме в комунальну власність та багато інших засад, спрямованих на збереження нашої історії та посилення відповідальності за спроби їх знищення. Законопроєкт того ж року був прийнятий у першому читанні. Проте станом на сьогодні Мінкультури вже третій рік начебто доопрацьовує його», – зазначив Валентин Мондриївський.

Він додав, що Департамент щорічно надсилає листи до Мінкультури з проханням надати належним чином завірені копії прийнятих наказів. Відповіді від Міністерства на ці листи так і не надходять.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua