Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Попри воєнний стан маленькі кияни безкоштовно проходять санаторне лікування та реабілітацію на базі спеціалізованих столичних комунальних закладів – Валентина Гінзбург

31 серпня 2022 року, 10:51

Київські дитячі спеціалізовані заклади в умовах воєнного стану продовжують надавати послуги із санаторно-курортного лікування та реабілітації дітям столиці. На цьому наголосила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Вона нагадала, що сьогодні маленьких киян не приймають санаторії «Орлятко» у м. Ворзель та «Лісний» у м. Ірпінь, які зазнали значних пошкоджень через військову агресію РФ. Проте міська влада доклала всіх зусиль, щоб із 1 червня вцілілі дитячі спеціалізовані заклади відновили роботу і почали надавати послуги з реабілітації у 8 відділеннях по 5 профілях.

 «Так за три літніх місяці проліковано понад 1000 київських дітей із психоневрологічними, кардіоревматологічними, ендокринологічними, онкологічними патологіями та розладами мовлення. Важливо, що більшість із них перебували на реабілітації у супроводі законного представника – найчастіше одного з батьків або бабусі чи дідуся. Наприклад, лише у санаторії «Салют», де проходять  реабілітацію хворі на аутизм та дитячий церебральний параліч, проліковано 240 діток у супроводі. Інші заклади також активно приймали малечу», – розповіла Валентина Гінзбург.

Директорка Департаменту зазначила, що влітку заповнюваність комунальних санаторіїв була стовідсоткова. Більше того, комісії вже відібрали та надали безкоштовні путівки дітям на черговий заїзд.

Валентина Гінзбург наголосила, що у всіх без винятку санаторіях вжито заходів для забезпечення безпеки в умовах воєнного стану. Зокрема, облаштовані підвальні приміщення як укриття для тимчасового розміщення пацієнтів та персоналу у разі потреби. Створена система оповіщення пацієнтів та персоналу про оголошення повітряної тривоги або виникнення надзвичайної ситуації. Посилено охорону території закладів та пропускний режим допуску автотранспорту і відвідувачів.

«Столиця, як і вся країна, протистоїть воєнній агресії «сусіда». Та при цьому не забуваємо про пріоритети, серед яких – охорона материнства та дитинства. Сьогодні в місті поменшало діточок – багато з мамами виїхали у більш безпечні місця. Проте ті, хто залишилися, мають отримувати від нас, дорослих, максимум уваги та всього необхідного для життя і розвитку. Якщо ваша дитина має захворювання і потребує санаторного лікування, зверніться до сімейного лікаря або педіатра. Проконсультуйтеся щодо отримання путівки. Матеріально-технічна база та професійність фахівців столичних санаторіїв наразі дуже високого рівня. І батьки, і лікарі бачать результати після курсів реабілітації. А головне – маленькі кияни відпочивають із користю для здоров’я», – зазначила Валентина Гінзбург.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]