Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Прокопів анонсував відкриття Музею монументальної пропаганди у Києві на століття Жовтневої революції

22 травня 2017 року

Прокопів анонсував відкриття Музею монументальної пропаганди у Києві на століття Жовтневої революції

Цієї осені у столиці відкриють Музей монументальної пропаганди. Він увійде в топ-10 туристичних об’єктів Києва — наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів сьогодні під час прес-конференції з нагоди старту роботи над створенням Музею.

“Навіщо місту це потрібно? Перш за все, ми отримаємо місце, яке стане своєрідним символом того, що ми перегорнули сторінку комуністичного минулого, як це зробили всі цивілізовані країни Європи. По-друге, ми отримаємо найкращий музей такого характеру в країні, а для столиці це буде ще один привабливий туристичний об’єкт”, - зазначив Володимир Прокопів.

Розміщуватиметься експозиція на території ВДНГ (Національного комплексу “Експоцентр України”). Це місце обрано не випадково, адже саме ВДНГ є одним із яскравих символів радянської епохи.

“Позбутися символів тоталітарного минулого, те що ми робимо протягом останніх двох років, — це лише перший крок декомунізації. Другий, і набагато важливіший, — переосмислити це тоталітарне минуле. Наше завдання не забути сторінки радянської історії, а навпаки — пам'ятати її. Пам’ятати як таке, яке ніколи не повинно повернутися. “Ніколи знову” — це саме те, що будуть промовляти експонати Музею відвідувачам”, - наголосив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Експозицію складатимуть монументальні скульптури зі столиці, регіонів України та приватних колекцій. Які саме пам’ятки розмістять у Музеї, вирішуватиме спеціальна експертна рада.

“Наша мета — створити якісну експозицію. При цьому ми не беремо жодних коштів з міського бюджету. Ми створили спеціальний абсолютно прозорий благодійний фонд, відповідно кожен бажаючий зможе стати меценатом нашого Музею. Таким чином виставка функціонуватиме за кошти приватних інвесторів, ми розраховуємо на бюджет у 15-10 мільйонів гривень. І хочу наголосити — проект буде не комерційним”, - повідомив керівник проекту Максим Бахматов.

Музей також матиме освітньо-дискусійний майданчик для всіх, хто цікавиться історико-культурним періодом ХХ сторіччя.

“Ще одна мета Музею — потужна просвітницька місія. І сьогодні ми маємо показувати нашому суспільству, яким чином влада може використовувати мистецтво, аби маніпулювати свідомістю людей. Якраз у Музеї тоталітарної пропаганди СРСР кияни та гості міста зможуть побачити, з допомогою яких інструментів тодішня влада це робила”, - резюмував Володимир Прокопів. 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]