Версія для людей із вадами зору

Реалізація ініціативи Fast Track відчутно змінює ситуацію з надання ВІЛ-послуг у столиці – Валентина Гінзбург

17 січня 2018 року, 13:37

Реалізація ініціативи Fast Track уже сьогодні відчутно змінює ситуацію з надання ВІЛ-послуг киянам. У цьому впевнена директор Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

«6 квітня 2016 року Віталій Кличко підписав Паризьку декларацію. Із того дня Київ приєднався до міжнародного руху боротьби з епідемією СНІДу, взявши на себе зобов’язання, що передбачають досягнення цільових показників «90-90-90»: 90% людей, що живуть із ВІЛ, знатимуть про свій позитивний ВІЛ-статус, 90% людей, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, отримуватимуть антиретровірусне лікування, 90% людей із тих, хто отримує лікування, матимуть пригнічене вірусне навантаження, що дозволить їм залишатися здоровими і призведе до зниження ризику передачі ВІЛ у регіоні», – нагадала Валентина Гінзбург.

Для досягнення цієї мети у 2017 році міська влада спільно з неурядовими благодійними та громадськими організаціями запровадила низку заходів. Завдяки поєднанню фінансових ресурсів, визначених Міською цільовою програмою протидії епідемії ВІЛ-інфекції на 2017-2021 роки, а також організацій-партнерів Київ відчутно просунувся, зокрема, у децентралізації спеціалізованої медичної допомоги.

«Відтепер пройти діагностику на ВІЛ, а в разі потреби – отримувати медичну допомогу, антироретровірусну терапію тощо – кияни зможуть не лише у «Київському міському центрі профілактики та боротьби зі СНІДом», а й у кожному районі. Фактично – за місцем проживання», – розповіла Валентина Гінзбург.

За словами директора Департаменту, щоб це стало можливим, проведена ґрунтовна робота. Серед іншого, були визначені заклади охорони здоров’я, де надаються послуги з боротьби з ВІЛ. Усі вони забезпечені діагностичними тестами. У кабінетах АТР та лікарів-інфекціоністів зроблено ремонти, їх відповідно обладнано, придбані комп’ютери, що відповідають вимогам, необхідним для встановлення медичної інформаційної системи. Медики пройшли навчання з питань консультування, тестування та лікування.

Також у закладах первинної та спеціалізованої медичної допомоги здійснено заходи щодо створення мережі кабінетів замісної підтримувальної терапії для людей, які є споживачами ін’єкційних наркотиків.

Окрім того, як повідомила Валентина Гінзбург, препарати АТР ВІЛ-інфіковані кияни відтепер зможуть отримувати й у визначених аптеках.

«Це унікальне для України нововведення, яке, разом з іншими має сприяти формуванню у пацієнта прихильності до лікування», – впевнена вона.

Директор Департаменту зазначила, що консолідація зусиль влади та громадськості у прагненні подолати епідемію ВІЛ – безпрецедентна. Цьогорічні результати красномовно свідчать про те, як багато можна досягти, якщо разом працювати заради благородної мети, переконана Валентина Гінзбург.

«Я хочу від імені міської влади подякувати проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», БО «100 відсотків життя. Київський регіон», Всеукраїнській благодійній організації «Конвіктус Україна», громадській організації «Допоможи життю», БФ «Альянс громадського здоров’я» та багатьом іншим партнерам. Дякую за вкладання зусиль та фінансових ресурсів у здоров’я киян! Упевнена, що і в цьому році ми працюватимемо пліч-о-пліч заради того, щоб надати категоричну відповідь епідемії ВІЛ», – наголосила вона.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua