Версія для людей із вадами зору

Рішення щодо забудови Протасового Яру Київрада оскаржить у суді – Володимир Бондаренко

01 червня 2021 року, 10:21

Рішення щодо забудови Протасового Яру буде оскаржено в суді. Про це заявив сьогодні, 1 червня, заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко.

За його словами, Київська міська рада мала на меті прийняти рішення щодо створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр» і повернення статусу території зелених насаджень ділянкам у Протасовому Яру, відведеним під забудову в Солом’янському районі. Обидва ці рішення Окружний адміністративний суд визнав протиправними.

«Суд вирішив, що, голосуючи за проєкти рішень, депутати Київської міської ради перевищили повноваження. На думку суду, жоден нормативний акт не передбачає можливості визнання органом місцевого самоврядування раніше прийнятого ним рішення таким, що не відповідає інтересам територіальної громади. Також суд дійшов висновку, що Київська міська рада «втрутилася» у право компанії «Дайтона груп» на майно й не розглянула можливість компенсації забудовнику», – зазначив Володимир Бондаренко.

Заступник міського голови підкреслив, що Київська міська рада буде оскаржувати це рішення, тому що у столиці є вкрай необхідним збереження всіх фрагментів природних ландшафтів, які досі існують.

«Солом’янський район – один із найменш озеленених у Києві, тому збереження великих масивів зелених насаджень є необхідним для якості повітря та мікроклімату району. Наразі на цих територіях планується збудувати три багатоповерхові башти житлового комплексу. Це є неприпустимим. Міська влада буде відстоювати позицію територіальної громади міста та виступає на захисті її інтересів, тому рішення щодо забудови Протасового Яру буде оскаржено», – зазначив Володимир Бондаренко.

Він підкреслив, що територія проєктованого заказника також дуже цінна з точки зору збереження тваринного світу міста, яке й досі вражає своїм біорізноманіттям.

Нагадаємо, що Протасів Яр може стати ландшафтним заказником місцевого значення.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua