Версія для людей із вадами зору

Самостійне управління багатоквартирними будинками через ОСББ має перспективу поширення – «Житло-Сервіс»

09 листопада 2018 року, 9:30

Прогнозуючи розвиток ОСББ у місті Києві, перший заступник директора КП «Житло-Сервіс» Сергій Казючиць висловив припущення, що ОСББ, які самостійно ухвалюють рішення щодо обслуговування своїх будинків, домінуватимуть у порівнянні з керуючими компаніями.

«Наша практика показує, що новобудова експлуатується обслуговуючою організацією протягом двох років, під час яких відбувається заселення мешканців, а потім формується ОСББ, яке переймає на себе управління», – зазначив він. Схожі тенденції спостерігаються у житлових комплексах різних рівнів комфортності та класу.

Серед переваг ОСББ Сергій Казючиць виділяє пряме управління спільною власністю, гнучкість і оперативність у вирішенні господарських питань. Однак недосконалість чинного законодавства створює низку ризиків на шляху до об’єднання будинкових громад.

«Переваги нашої керуючої компанії у тому, що така структура підпорядкована міській адміністрації і, відповідно, підпадає під контроль. У керуючих компаніях є професійний штат співробітників», – зазначає він.

Основний напрям діяльності комунального підприємства з експлуатації та ремонту житлового фонду «Житло-Сервіс» – обслуговування будинків. Мешканці отримують можливість отримати якісний сервіс від професіоналів своєї справи.

«Місто підтримує зростання ефективності та прозорості керуючих компаній, а також формування конкурентного ринку управління житловим фондом. Із кожним роком підвищуються вимоги до роботи обслуговуючих компаній. Водночас мешканці дедалі більше залучаються у процеси управління своїм майном, своїм будинком, зростає ініціатива. Зі свого боку, міська влада працює над тим, щоб підвищити зацікавленість мешканців багатоквартирних будинків у створенні ОСББ, а також контролі співвласників багатоквартирних будинків за якістю житлово-комунальних послуг», – коментує заступник голови Київської міської державної адміністрації Вячеслав Непоп.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua