Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Щотижня в столиці зростає кількість підтверджених випадків COVID-19 – Валентина Гінзбург

20 березня 2023 року, 17:33

У столиці зберігається тенденція до зростання захворюваності на COVID-19. Усього з 10 до 16 березня у Києві зареєстровано 1652 лабораторно підтверджених випадки захворювання на коронавірусну інфекцію, що на 384 більше, ніж за попередній аналогічний період. У тому числі захворіли 662 чоловіки, 990 жінок та 190 дітей, найменшому з яких виповнилося лише 8 днів.

Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург зазначила, що для медиків такі цифри є прогнозованим результатом легковажного ставлення киян до свого здоров’я та здоров’я близьких.

«Здається, минулі спалахи цієї підступної хвороби мало кого та мало чому навчили. Майже немає людей у масках, ніхто не дотримується дистанції, не всі прикривають носа та рота, коли кашляють і чхають… Я вже не кажу про те, що хворим взагалі варто залишатися вдома, лікуватися та чекати на повне одужання», – зазначила Валентина Гінзбург.

Очільниця Департаменту зазначила, що найефективнішим захистом від COVID-19 залишається вакцинація.

«Щеплення не тільки знизить до мінімуму ризик захворіти, але й ослабить хворобу настільки, що у випадку інфікування ви перенесете її доволі легко. Сьогодні медики усього світу солідарні в тому, що вакцинація від COVID-19 значно знижує ризики захворіти та практично нівелює загрозу розвитку тяжких форм коронавірусу з небезпечними для життя ускладненнями. Тож рекомендація для тих, хто піклується про себе і близьких однозначна – зробити щеплення. Особливо це стосується людей літнього віку та тих, хто має хронічні захворювання. Їм загрожує важкий перебіг хвороби і навіть летальні наслідки», – наголосила Валентина Гінзбург.

Вона нагадала, що всі люди старші 18 років мають отримати первинний курс імунізації двома дозами вакцини від COVID-19 (Comirnaty/Pfizer-BioNTech або CoronaVac/Sinovac Biotech) або однією дозою вакцини Janssen (Johnson & Johnson). Діти від 12 років можуть щепитися від COVID-19 двома дозами вакцини Comirnaty від Pfizer-BioNTech. Можна щепити дітей віком 5-11 років вакциною Comirnaty (Pfizer). Для щеплення дітей використовують спеціальну вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech, одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей 12+. Інтервал введення між першою та другою дозою становить мінімум 21 день.

Фахівці попереджають, що з часом після вакцинації від COVID-19 поступово знижується рівень імунної відповіді. Поновити захист дозволяє введення бустерної дози. Таке щеплення в Україні можуть зробити всі люди старші 18 років, які отримали дві дози вакцини понад 5 місяців тому. Бустерну дозу можна зробити тією ж вакциною, якою робили базовий курс або іншою, згідно з дозволеними в Україні схемами. Діти 12-17 років 1-ше бустерне щеплення можуть зробити за наявності достатньої кількості вакцини для груп ризику важкого перебігу хвороби. Для бустерного щеплення дітей віком від 12 років потрібно використовувати тільки мРНК-вакцину, яка схвалена до використання у цій віковій групі (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer). 2-а бустерна доза може бути введена за 4 місяці після першої дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19. Як перший, так і другий бустер можна робити вакцинами Pfizer, Janssen або CoronaVac після первинного курсу будь-якими вакцинами, у тому числі за змішаною схемою. Інтервал введення дводозних вакцин: CoronaVac/Sinovac – 14-28 днів; Comirnaty/Pfizer – 21-28 днів; змішана схема CoronaVac + Pfizer – 28 днів.

«Щеплення від COVID-19 проводяться у центрах первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичних центрах. Центри масової вакцинації працюють у ТРЦ «River Mall» та «Універмаг «Україна». На базі комунальних закладів охорони здоров’я також функціонують мобільні бригади, які за заявочним принципом можуть виїжджати на вакцинацію організованих колективів. Тож наразі не проблема обрати зручний для себе варіант і вакцинуйтеся!» – підсумувала Валентина Гінзбург.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]