Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Система зовнішнього освітлення Києва продовжує працювати в режимі посиленої економії

22 травня 2024 року, 16:03

Система зовнішнього освітлення Києва продовжує працювати в режимі посиленої економії, що був запроваджений 17 травня. Як повідомляє КП «Київміськсвітло», газорозрядні лампи (ртутні та натрієві) і світлодіодні світильники працюють за особливим графіком з урахуванням часу доби. Це дозволяє суттєво скоротити споживання електроенергії в умовах дефіциту її генерації та необхідності застосовувати графіки стабілізаційних відключень електроенергії.

Графік роботи ліхтарів залежить від світлового дня, тобто від часу заходу й сходу сонця, та спрямований на якомога раціональніше використання освітлення.

Включення газорозрядних ламп (ртутних і натрієвих) відбуватиметься за графіком із таким режимом:

  • режим рівня освітленості 100 % – із моменту увімкнення ліхтарів до 23:00;
  • режим рівня освітленості 50 % – із 23:00 до часу вимкнення. 

Включення світлодіодних світильників відбуватиметься за графіком із таким режимом: 

  • 30 % освітленості – під час включення;
  • 50 % освітленості – через 30 хв після включення;
  • 30 % освітленості – з 22:00 до 24:00;
  • 20 % освітленості – з 00:00 до часу вимкнення.

Комунальне підприємство також зазначає, що Київ задовго до повномасштабного вторгнення розпочав реалізацію програми переходу на більш ощадні системи вуличного освітлення. Із 2017 року у столиці майже 40 % світильників замінені на більш економні. Загалом це майже 60 тис. одиниць. Враховуючи гостру потребу економії, ця робота не припиняється і цьогоріч. Так, до кінця 2024 року міські служби замінять ще 12 тис. одиниць світильників на світлодіодні.

Якщо ви помітили ліхтар, який працює у світлий час доби, повідомте про це за номером телефону: 095-420-24-10.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]